فرماندهی انتظامی ایران معترضین را به اعمال برخورد «قاطعانه» تهدید کرد

فراجا در واکنش به تداوم تظاهرات سراسری در ایران اعلام‌کرد، «بیش از هر زمان دیگری» از جمهوری اسلامی دفاع خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرماندهی انتظامی ایران موسوم به «فراجا»، با انتشار بیانیه‌ای درباره خیزش سراسری مردم این کشور، معترضین را «مزدور» خواند و آن‌ها را به اعمال برخورد «قاطعانه» تهدید کرد.

فراجا در واکنش به تداوم تظاهرات سراسری در ایران اعلام‌کرد، «بیش از هر زمان دیگری» از جمهوری اسلامی دفاع خواهد کرد.

پیشتر ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای با اعلام حمایت از نیروی انتظامی تاکید کرده بود که «آمادگی مقابله با توطئه‌های گوناگون دشمنان» را دارد.

بیانیه فراجا که چهارشنبه 6 مهر منتشر شد، تجمع حکومتی هواداران جمهوری اسلامی در واکنش به خیزش سراسری مردم ایران را «خودجوش» خواند و تاکید کرد، شرکت‌کنندگان در این تجمع‌های حکومتی «ولایتمدار» بوده‌اند.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی پیشتر در هر سخنرانی که به مناسبت انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور برگزار می‌شد، از شهروندان «مخالف حکومت اسلامی» نیز می‌خواست تا به خاطر «ایران» در انتخابات شرکت کنند.

به گفته ناظران، تاکید بیانیه فراجا بر «ولایتمدار» بودن شرکت‌کنندگان در تجمعات حکومتی اخیر، نشانه‌ای بر اذعان حاکمیت بر وجود شکاف کامل بین حاکمیت و مخالفان «حکومت اسلامی» در این کشور است.

مقامات ایرانی در واکنش به گسترش روز افزون اعتراضات در روزهای گذشته، علاوه بر تهدید معترضین، هشدار داده‌اند که با هنرمندان و‌‌ ورزشکارانی که از معترضین حمایت کرده‌اند، برخورد خواهد کرد.

در روزهای گذشته شمار هنرمندان و‌ ورزشکارانی که از مردم ایران حمایت کرده‌اند، افزایش پیدا کرده است و‌ برخی از آن‌ها مخالفت خود را با جمهوری اسلامی به‌صورت علنی ابراز کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید