تیراندازی ماموران در چابهار به‌ معترضان علیه تجاوز فرمانده پلیس به یک دختر 15 ساله

مولوی عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت راسک خبر تجاوز فرمانده پلیس به دختر 15 ساله را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بر اساس گزارش‌های رسیده از ایران، شامگاه سه‌شنبه 5 مهر، مردم چابهار در اقلیم بلوچستان با حضور در خیابان‌ها، نسبت به تجاوز یک فرمانده انتظامی ایران به یک دختر 15 ساله بلوچ، اعتراض کردند.

در ویدیوهایی که از اعتراضات شهروندان بلوچ در چابهار منتشر شده، صدای تیراندازی نیروهای امنیتی به سوی مردم به‌وضوح شنیده می‌شود.

در این ویدیوها همچنین دیده می‌شود که معترضان خشمگین، یک کیوسک نیروی انتظامی را به آتش کشیده‌اند.

در ویدیوهای دیگری که از مرکز شهر چابهار منتشر شده، شهروندان معترض با سنگ از خود در برابر گلوله‌های نیروهای سرکوب دفاع می‌کنند.

اوایل شهریورماه سال جاری، اخباری مبنی بر تجاوز فرمانده انتظامی چابهار، به‌نام ابراهیم کوچک‌زایی به یک دختر 15 ساله بلوچ خبرساز شد.

وب‌سایت خبری «حال‌وش» که اخبار نقض حقوق بشر در بلوچستان را پوشش می‌دهد، در گزارشی که در روز 10 شهریور‌ماه منتشر کرد، نوشته بود که کوچک‌زایی برای بررسی یک پرونده قتل و به این بهانه که به این دختربچه مشکوک است و باید بازجویی شود، او را مورد تجاوز قرار داده است.

مولوی عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت راسک، روز دوشنبه 4 مهر، خبر تجاوز کوچک‌زایی به این دختر 15 ساله را تایید کرد و گفت که شخصا پس از تحقیق و بررسی و گفت‌وگو با خانواده و شنیدن سخنان دختر نوجوان، «زوایایِ پنهانِ این جنایتِ نابخشودنی» برای او محرز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید