افشای نامه محرمانه دادسرای تهران درباره کوبیدن سر مهسا امینی به جدول

خبرگزاری «ایسنا»: خانواده مهسا امینی از عوامل بازداشت و بازجویی از او شکایت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

گروه هکری «عدالت علی» چهارشنبه 6 مهر در تازه‌ترین افشاگری خود علیه رژیم ایران، نامه‌ای محرمانه از سیستم قضائی این کشور را منتشر کرده که در آن، دادیار شعبه 5 دادسرای ناحیه 38 تهران خطاب به سرپرست دادسرا، دیده‌های شاهدان عینی از کوبیده شدن سر مهسا امینی حین بازداشت او توسط گشت ارشاد را گزارش کرده است.

بر اساس این نامه که علی امرائی، دادیار شعبه 5 دادسرای ناحیه 38، خطاب به سرپرست این دادسرا نوشته، نتایج تحقیقات اولیه این نهاد از شاهدان عینی، کسبه و راننده‌های تاکسی مستقر در محل بازداشت مهسا امینی، یعنی مترو حقانی، ارائه شده است.

این نامه که به نظر می‌رسد تاریخ آن مربوط به پیش از اعلام خبر جان باختن مهسا امینی باشد، اطلاعات مهمی از نحوه بازداشت او، تعداد افرادی که پیش و پس از او در ون بوده‌اند و همچنین این‌که او از ضربه خوردن سرش با آنها گفت‌وگو کرده، منتشر شده است.

پیش از این، گزارش‌هایی به نقل از منابع آگاه در رسانه‌های خارج از ایران منتشر شد که تایید می‌کرد افرادی که با مهسا امینی در ون گشت ارشاد بوده‌اند، ضربه به سرش در اثر برخورد خشونت‌آمیز گشت ارشاد را از خود او شنیده‌اند.

در بخشی از این نامه محرمانه، علی امرائی به سرپرست دادسرای 38 تهران با اشاره به زنانی که در ون گشت ارشاد همراه مهسا بوده‌اند، نوشته است: «احدی از این اشخاص اظهار داشته که متوفی با وی در خودرو ون صحبت نموده و از ضربه وارد آمده به سر و همچنین خونریزی از ناحیه سر ابراز ناراحتی نموده و دائما شیون می‌نموده و تقاضای دریافت موبایل خود را داشته است که از سوی مامورین توجهی نشده است.»

مقامات ایران پیش از این هرگونه برخورد فیزیکی با مهسا امینی، زنی که قتل او توسط ماموران گشت ارشاد، جرقه اعتراضات سراسری در ایران را زده است، را رد کرده بودند.

پلیس امنیت اخلاقی ایران در بیانیه‌ای که قبل از جان باختن مهسا منتشر کرد، نوشته بود که او به صورت همزمان «سکته قلبی و مغزی» کرده است.

پس از آن یک مقام سازمان پزشکی قانونی ایران نیز به خبرگزاری «مهر» مدعی شده بود که آثار ضربه بر سر، بدن و صورت مهسا امینی دیده نشده است.

او همچنین گفته بود که این زن جوان در سال 86، عمل جراحی مغز داشته است، اما خانواده مهسا امینی چنین ادعاهایی را تکذیب کرده‌ و ضمن تاکید بر سالم بودن فرزند خود و نداشتن هر گونه سابقه بیماری و خواستار اجرای عدالت شده‌اند.

در ارتباط با این پرونده، خبرگزاری «ایسنا» از صالح نیکبخت، وکیل مدافع خانواده مهسا امینی نقل کرد‌ که گفته: «والدین مهسا امینی از عاملان بازداشت مهسا از زمان رسیدن او به پلیس امنیت اخلاقی و سپس جریان تحقیقات و صحبت کردن با او، شکایت کردند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید