تداوم اعتصاب دانشجویان در یازدهمین روز اعتراضات سراسری ایران

جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان ضمن انتشار بیانیه‌ای خبر دادند که از شرکت در کلاس‌های حضوری و غیرحضوری خودداری خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شمار دانشجویانی که به صف اعتصاب‌کنندگان در روز یازدهم اعتراضات سراسری در ایران پیوستند، افزایش پیدا کرده و این دانشجویان با انتشار بیانیه‌های جداگانه‌ای، حمایت خود را از اعتراضات اعلام کردند.

جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان ضمن انتشار بیانیه‌ای خبر دادند که از شرکت در کلاس‌های حضوری و غیرحضوری خودداری خواهند کرد.

دانشجویان دانشکده هنر دانشگاه دامغان نیز در بیانیه‌ای جداگانه از تحریم کلاس‌ها و پیوستن به اعتصابات عمومی خبر دادند.

دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان نیز «در اعتراض به دستگیری دانشجویان و سرکوب مطالباتشان» علاوه بر تحریم کلاس‌ها، از اساتید خود خواستند تا با «شکستن سکوت» آن‌ها را در تحریم کلاس‌ها همراهی کنند.

روز گذشته بسیاری از دانشگاه‌های ایران از جمله دانشگاه علامه طباطبایی، خوارزمی، پلی‌تکنیک، شریف، تهران، بهشتی، هنر، سوره، الزهرا، علم و فرهنگ، دانشگاه علوم پزشکی ایران، دانشگاه بوعلی سینا همدان، دانشگاه چمران اهواز، دانشگاه نوشیروانی بابل و دانشگاه سهند تبریز با انتشار بیانیه‌های جداگانه‌ای اعلام کردند که در اعتراض به سیاست‌های حکومت ایران، از روز دوشنبه 4 مهر اعتصاب کرده و در کلاس‌های درس حضوری و غیرحضوری شرکت نخواهند کرد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان پیشتر از معلمان و دانش‌آموزان خواسته بود تا در اعتراض به سیاست‌های جمهوری اسلامی، از رفتن به کلاس در روزهای چهارم و ششم مهر خودداری کنند.

تظاهرات و آزادی‌خواهی مردم ایران به رغم خشونت و سرکوب شدید دستگاه‌های امنیتی و قضایی و قطعی اینترنت در این کشور همچنان ادامه داشته و معترضان خواهان سرنگونی نظام جمهوری اسلامی به رهبری، علی خامنه‌ای هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید