اخراج رئیس انجمن پزشکی «یاما» در پی دیدار او با ابراهیم رئیسی در نیویورک

جامعه ایرانیان آمریکا همگام با سایر مخالفان جمهوری اسلامی در خارج از این کشور با اشاره به نقش ابراهیم رئیسی در کشتار هزاران زندانی سیاسی در سال 67، او را «جلاد 67» خوانده و از دولت بایدن خواسته بودند به او ویزای ورود به آمریکا ندهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انجمن پزشکان ایرانی-آمریکایی (یاما)، «شروین مرتضوی»، رئیس این انجمن و پزشک ایرانی- آمریکایی ساکن نیویورک را که در دیداری تبلیغاتی با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در نیویورک شرکت کرده بود، اخراج کرد.

در بیانیه‌ای که این انجمن منتشر کرده، اعلام شده که طی یک جلسه اضطراری در روز شنبه 2 مهر، تصمیم به اخراج این پزشک متخصص داخلی گرفته شده است.

پیش از این، خبر حضور این پزشک به‌همراه خسرو کشفی، استاد سیتی‌یونیورسیتی نیویورک، در جلسه‌ای که ابراهیم رئیسی در آن با ایرانیان ساکن آمریکا عکس گرفته بود، اعتراض جامعه پزشکان و شهروندان ایرانی- آمریکایی را برانگیخته بود.

خسرو کشفی، در روزهای بعد از انتشار این عکس، عذرخواهی کرده و گفته بود که به «دام افتاده» و شعار «مرگ بر جمهوری اسلامی» را نیز در پایان پیام خود آورده بود.

همزمان با حضور ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران در نیویورک برای شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، بسیاری از ایرانیان مقیم آمریکا نسبت به حضور او اعتراض کردند.

جامعه ایرانیان آمریکا همگام با مخالفان جمهوری اسلامی در خارج از این کشور با اشاره به نقش ابراهیم رئیسی در کشتار هزاران زندانی سیاسی در سال 67، او را «جلاد 67» خوانده و از دولت آمریکا خواسته بودند به او ویزای ورود به ایالات متحده ندهد.

رئیسی در حالی وارد نیویورک شده بود که در خیابان‌های ایران، نیروهای امنیتی و نظامی رژیم، شهروندان معترض به خشونت علیه زنان و قتل مهسا امینی که تحت شکنجه گشت ارشاد کشته شده است را در سایه قطعی اینترنت و سکوت رسانه‌های داخلی‌ با گلوله جنگی، گاز اشک‌‌آور و باتوم، سرکوب می‌کردند.

رئیسی دو روز پس از سخنرانی جنجال‌برانگیز خود در نیویورک که موجی از خشم و نفرت را در ایران و جهان برانگیخت به تهران بازگشته و دستور داد که «با قاطعیت» با مخالفان و معترضان برخورد شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید