وبسایت «صدا ‌و سیما» به‌ دلیل حملات سایبری از دسترس خارج شد

خبرگزاری «فارس» وابسته به سپاه پاسداران نیز به نظر می‌رسد هدف حملات سایبری گروه انانیموس قرار گرفته و از دسترس خارج شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌دنبال «اعلام جنگ» گروه هکری «انانیموس» علیه حکومت ایران ‌و از دسترس خارج کردن بسیاری از وبسایت‌های دولتی، سایت رادیو‌ و ‌تلویزیون ایران موسوم به «صدا و‌سیما» از دسترس خارج شد.

انانیموس پیشتر اعلام کرده بود، این حملات را در راستای همبستگی با معترضین به قتل مهسا امینی، توسط پلیس «گشت ارشاد» ایران انجام می‌دهد.

خبرگزاری «فارس» وابسته به سپاه پاسداران نیز به نظر می‌رسد هدف حملات سایبری این‌‌ گروه قرار گرفته و از دسترس خارج شده است.

به گفته ناظران، این خبرگزاری در روزهای گذشته تلاش می‌کرد تا علیه معترضینی که تظاهرات مسالمت‌آمیز انجام می‌دادند، پرونده‌سازی کند.

این گروه پیشتر وبسایت رسمی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، وب‌سایت ریاست جمهوری ایران، وبسایت «وزارت فرهنگ و ارشاد» و سایت «بانک مرکزی» را از دسترس خارج‌کرده بود.

روز گذشته، گروهی از هکرهای ایرانی به نام «Black Reward» وب‌سایت «بنیاد مسکن» را هک کردند.

ایران در روزهای گذشته شاهد اعتراضات گسترده خیابانی به کشته‌شدن مهسا (ژینا) امینی، شهروند 22 ساله کُرد این کشور بود که توسط پلیس «گشت ارشاد» به قتل رسید.

در روزهای گذشته، همزمان با افزایش اعتراضات، نگرانی‌ها از احتمال قطع اینترنت و سرکوب معترضان در شرایط بی‌خبری مطلق بالا گرفته است. ایران در اعتراضات آبان 1398، اینترنت کل کشور را برای مدت نزدیک به یک هفته قطع کرد.

گزارش‌ها از ایران حاکی از این است که اینترنت در بسیاری از نقاط این کشور کاملا قطع شده و یا سرعت آن به شدت محدود شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید