رابرت مالی: حکومت ایران با تظاهرکنندگان وحشیانه برخورد می‌کند

وزارت خزانه‌داری آمریکا دستورالعملی را به‌منظور گسترش دامنه خدمات اینترنتی برای ایرانیان صادر و اعلام کرد که تحریم‌ها شامل این خدمات نمی‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران گفت که دولت جمهوری اسلامی با تظاهرکنندگان مسالمت‌جو وحشیانه برخورد می‌کند و دسترسی شهروندان به اینترنت را قطع کرده است.

مالی، صبحگاه یک‌شنبه، سوم مهر، درباره اعتراضات کنونی در ایران و واکنش آمریکا به سرکوب و سانسور توسط مسئولان جمهوری اسلامی در صفحه توییتر خود نوشت: «ایالات متحده برای کمک به مردم ایران در برقراری ارتباط با یکدیگر اقدام می‌کند.»

در همین رابطه، وزارت خزانه‌داری آمریکا جمعه اول مهر، به‌رغم تحریم‌های آمریکا علیه ایران، دستورالعملی را به‌منظور گسترش دامنه خدمات اینترنتی برای ایرانیان صادر و اعلام کرد که تحریم‌ها شامل این خدمات نمی‌شود.

پیشتر، وزارت خزانه‌داری در واکنش به توییت ایلان ماسک که وعده داده بود به دنبال مجوزی برای ارائه اینترنت ماهواره‌ای به ایرانیان است، از تحریم نبودن برخی خدمات مربوط به اینترنت خبر داده بود.

وزارت خارجه ایران در واکنش اعلام کرد که این اقدام آمریکا در چارچوب رفتار خصمانه ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی است.

مهسا امینی
مهسا امینی

پیش از این نت‌بلاکس که امنیت سایبری و آزادی اینترنت در جهان را رصد می‌کند، اعلام کرد که در هفته گذشته حداقل سه بار اینترنت تلفن‌ همراه در ایران قطع شده است.

نت‌بلاکس همچنین تاکید کرد که اسکایپ و شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، واتساپ و لینکدین در ایران فیلتر شده‌اند.

وزیر ارتباطات ایران هم با گسترش اعتراضات اذعان کرد که «به خاطر مسائل امنیتی»، محدودیت‌های اینترنتی و فیلتر شبکه‌های اجتماعی اعمال شده است.

اعتراضات ضد‌حکومتی جاری در ایران با قتل مهسا امینی توسط گشت ارشاد در روز جمعه 25 شهریور آغاز شد و سریعا به سراسر ایران گسترش یافت.

به گزارش نهادهای حقوق بشری دست‌کم 40 نفر طی این اعتراضات با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی کشته و صدها نفر از جمله زنان و دختران معترض به حجاب اجباری بازداشت شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size