حملات توپخانه‌ای سپاه پاسداران ایران به خاک اقلیم کُردستان عراق

سپاه پاسداران ایران با نقض حاکمیت عراق مدعی شده مقر احزاب کُرد ایرانی مخالف جمهوری اسلامی را در خاک اقلیم کُردستان هدف قرار می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در واکنش به خیزش مردمی و گسترش موج جدید اعتراضات ضد‌حکومتی در ایران که جرقه آن از استان کُردستان زده شده و تاکنون به سقوط شهر اشنویه در دست شهروندان معترض کُرد انجامیده، سپاه پاسداران ایران از تجدید حملات توپخانه‌ای آن علیه اهدافی در خاک اقلیم کُردستان خبر داد.

روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران شنبه دوم مهر، با انتشار بیانیه تهدیدآمیزی علیه مردم و مقامات اقلیم کُردستان عراق، تاکید کرد که عملیات آتش‌باری و حملات توپخانه‌ای آن علیه مناطقی که مدعی شده مقر احزاب کُرد ایرانی مخالف جمهوری اسلامی در خاک این اقلیم است، ادامه خواهد یافت.

Advertisement

در این اطلاعیه سپاه مدعی شده که در روزهای گذشته نیروهای احزاب کُرد ایرانی پایگاه‌های مرزی این کشور را هدف قرار داده‌اند.

در همین رابطه احسان چلبی، بخشدار شهر «سیدکان» در مرز اقلیم کُردستان عراق با ایران گفت که کوهستان‌های مرزی «بربزین» «گوری سایه»، و کوهستان‌های «هورنه» مورد حملات توپخانه‌های سپاه پاسداران ایران قرار گرفته است.

چلبی در ادامه افزود این حملات همچنان ادامه دارد و تاکنوی زیان جدی در پی نداشته است.

گفتنی است مناطق مورد حمله نیروهای سپاه در نزدیکی مرز شهر اشنویە قرار گرفته است.

تاکنون احزاب کُرد ایرانی به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

سپاه پاسداران سالانه به بهانه حضور احزاب کُرد مخالف جمهوری اسلامی ایران با نقض کردن حاکمیت عراق مناطق مختلفی را در اقلیم کُردستان، هدف حملات موشکی، توپخانه‌ای و پهپادی خود قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید