آغاز هشتمین روز اعتراضات سراسری با تجمع دانشجویان در تهران

روزنامه «شهرآرانیوز» گزارش داد که بر اساس تصمیم شورای اداری استان خراسان رضوی، کلیه فعالیت‌های آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد در هفته اول ماه مهر تعطیل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با وجود اعمال اختلال گسترده در اینترنت ایران، دانشجویان دانشگاه تهران هشتمین روز از اعتراضات سراسری در این کشور را آغاز کردند.

اعتراضات سراسری مردم ایران در حالی وارد هشتمین روز خود می‌شود که معترضان شب گذشته موفق شدند کنترل شهر اشنویه در استان آذربایجان غربی را به دست گرفته و آزادانه در خیابان‌ها راهپیمایی کنند.

با توجه به اعمال اختلال گسترده در اینترنت ایران، هنوز گزارش‌ دقیقی درباره جزئیات تجمع امروز در دانشگاه تهران مخابره نشده است، اما دانشجویان در روزهای گذشته، بخشی از مهم‌ترین گروه معترض به مرگ مهسا (ژینا) امینی، شهروند 22 ساله‌ای بودند که توسط «گشت ارشاد» ایران به قتل رسید.

بر اساس ویدیوهای منتشر شده، نیروهای امنیتی حمله به دانشجویان دانشگاه تهران را آغاز کرده‌اند.

دانشجویان دانشگاه تهران پیشتر در روز سه‌شنبه 29 شهریور در محوطه این دانشگاه تجمع کرده بوده و شعارهایی در همبستگی با اعتراضات سراسری سر دادند.

سایر دانشگاه‌های ایران نیز شاهد حضور دانشجویان معترضی بودند که علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی شعار سر دادند.

تعطیلی دانشگاه‌ها در ایران

خبرگزاری «ایسنا» تایید کرد که آموزش حضوری و غیرحضوری در دانشگاه‌های همدان، در اولین هفته بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شده است.

روزنامه «شهرآرانیوز» نیز گزارش داده که بر اساس تصمیم شورای اداری استان خراسان رضوی، کلیه فعالیت‌های آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد در هفته اول ماه مهر تعطیل شده است.

اعمال اختلال در اینترنت و اعلام توقف آموزش حضوری در دانشگاه‌ها به دلیل جلوگیری از تشکیل تجمعات دانشجویی، باعث شد که معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کند، تمام کلاس‌های این دانشگاه در هفته اول مهرماه تعطیل خواهد بود.

تداوم اعتراضات در ایران

ویدیوهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که خانواده معترضان بازداشت‌شده، شنبه 2 مهر در مقابل زندان اوین تجمع کرده و خواهان دیدار با فرزندان خود شده‌اند.

معترضان شیرازی نیز با سر دادن شعار «مرگ بر دیکتاتور» امروز تجمع خود را میدان‌های این شهر آغاز کردند.

در پی کشته‌شدن مهسا امینی توسط گشت ارشاد در تهران، اعتراضات گسترده‌ای در سراسر ایران شکل گرفت. معترضان طی هفت شب از این اعتراضات، شعارهایی علیه علی خامنه‌ای و سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی سر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size