سپاه پاسداران اعتراضات مردم ایران را «توطئه» خواند

روزنامه «کیهان» نیز با انتشار یادداشتی، خبر داد که هواداران جمهوری اسلامی در طی چند روز آینده درنظر دارند تظاهراتی حکومتی برگزار کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سپاه پاسداران با صدور بیانیه‌ای اعتراضات اخیر مردم ایران را «توطئه سازمان‌یافته دشمن علیه ارکان امنیت‌آفرین کشور» خواند.

سپاه، پنج‌شنبه، 31 شهریور با انتشار بیانیه‌ای، اعتراضات مردمی علیه حکومت ایران که با قتل مهسا (ژینا) امینی، شهروند 22 ساله این کشور آغاز شد را انتقامی از «موفقیت‌های» جمهوری اسلامی مانند «عضویت در سازمان شانگهای» و «سفر الهام‌بخش» ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران به نیویورک دانست.

در حالی‌که ویدیوهای منتشرشده در روزهای گذشته نشان می‌دهد نیروهای انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی با سرکوب خشونت‌آمیز اعتراضات، حتی به افراد مسن نیز حمله می‌برند، این بیانیه از عملکرد این نیروها در چگونگی برخورد با معترضین قدردانی کرده و آن را «برگ زرینی» در «کارنامه افتخارات» نیروهای امنیتی دانسته است.

سپاه پاسداران در پایان این بیانیه از قوه قضائیه این کشور خواسته است تا با کنش‌گران و افرادی که در رسانه‌های اجتماعی، مرگ مهسا امینی را محکوم می‌کنند، «برخورد قاطعانه» شود.

روزنامه «کیهان» نیز با انتشار یادداشتی در آخرین شماره خود، خبر داد که هواداران جمهوری اسلامی در طی چند روز آینده درنظر دارند تظاهراتی حکومتی در دفاع از جمهوری اسلامی برگزار کنند.

محسن محمودی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در واکنش به گسترش اعتراضات در پایتخت ایران و دیگر شهرهای کشور، از انجام راهپیمایی حکومتی در روز جمعه یکم مهر پس از نماز جمعه در تهران خبر داد.

حسین حسن‌پور، جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان نیز از «برخورد شدید» با معترضین خبر داد و گفت، «دشمنان نظام اسلامی» به «تذکرات پلیس» برای عدم برگزاری این تجمعات، بی‌توجهی کردند.

در همین زمینه، محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی نیز خواستار برخورد قاطع با معترضین شد.

در این بین خبرگزاری «فارس» در چندین گزارش معترضین را به تخریب اموال مردم متهم کرد.

این خبرگزاری ضمن تایید حضور مردم در خیابان‌ها و سر دادن شعارهای «هنجارشکنانه»، مدعی شد که پلیس با استفاده از گاز اشک‌آور موفق شده آن‌ها را پراکنده کند.

تصاویر و ویدیوهای شبکه‌های اجتماعی بیانگر استفاده نیروهای امنیتی از سلاح‌های گرم و شلیک مستقیم به سوی مردم است.

در همین زمینه، سازمان «عفو بین‌الملل»، در بیانیه‌ای با هشدار نسبت به تداوم سرکوب‌‌های خونین معترضان در ایران، خواستار اقدام فوری جهانی و تشکیل یک سازوکار تحقیقی و قضایی مستقل به‌منظور پاسخ‌گو کردن عاملان سرکوب‌های سیاسی در ایران شد.

اعتراضات ضد‌حکومتی در ایران که شروع آن با قتل مهسا (ژینا) امینی آغاز شد، برای پنجمین شب متوالی ادامه یافت. در اغلب شهرهای ایران، تجمعات گسترده معترضان با خشونت نیروهای امنیتی روبرو شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید