اسرای آزاد شده با میانجی‌گری ولی‌عهد سعودی وارد ریاض شدند

وزارت خارجه سعودی از روسیه و اوکراین برای همکاری با تلاش‌ صورت گرفته توسط ولی‌عهد سعودی پیرامون آزادی اسیران تشکر و قدردانی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از میانجی‌گری محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی برای آزادی 10 اسیر نزد روسیه با ملیت مراکش، آمریکا، بریتانیا، سوئد و کرواسی، آنها صبح پنج‌شنبه 31 شهریور وارد ریاض شدند.

مقامات سعودی شب گذشته اقدامات لازم برای انتقال این اسرا از روسیه به ریاض و سپس انتقال آنها به کشورهایشان را به سرانجام رساندند.

پیشتر وزارت خارجه سعودی اعلام کرد که میانجی‌گری انسان‌دوستانه شاهزاده محمد بن سلمان در ارتباط با بحران روسیه و اوکراین سبب شد تا روسیه 10 اسیر از شهروندان پادشاهی مراکش، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، پادشاهی سوئد و کرواسی را در چارچوب مبادله اسرا با اوکراین آزاد کند.

وزارت خارجه سعودی همچنین از روسیه و اوکراین برای همکاری با تلاش‌ صورت گرفته توسط ولی‌عهد سعودی پیرامون آزادی اسیران تشکر و قدردانی کرد.

محمد بن سلمان، سه‌شنبه، در کاخ السلام در جده از رستم اومرییف، مشاور و فرستاده ویژه رئیس جمهوری اوکراین استقبال کرد.

ولی‌عهد سعودی در این دیدار تلاش‌های بین‌المللی به‌منظور دست‌یابی به راه‌حلی دیپلماتیک و کاهش پیامدهای انسانی بحران اوکراین را مورد حمایت قرار داد.

وزرای خارجه شورای همکاری خلیج هم در ژوئن گذشته با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه دیدار کردند و طی آن فیصل به فرحان، وزیر خارجه سعودی بر موضع واحد این شورا پیرامون بحران اوکراین تاکید کرده بود.

در همین رابطه، لیز تراس، نخست‌وزیر بریتانیا از پادشاهی عربی سعودی برای میانجی‌گری در روند تبادل اسیران میان روسیه و اوکراین تشکر کرد.

سفیر بریتانیا در سعودی نیز در صفحه توییتر خود نوشت: «از بازگشت امن اسیران جنگی استقبال کرده و از ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین و محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی برای تلاش مشترکشان در این زمینه قدردانی می‌کنم.»

وزرای خارجه اتحادیه اروپا امروز قرار است درباره بحران اوکراین نشستی در مقر این اتحادیه برگزار کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید