تیراندازی به معترضان در سنندج در دومین شب تظاهرات کردستان

معترضان دوباره شعار «‌مرگ بر دیکتاتور» سر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در دومین شب تظاهرات کردستان در محکومیت قتل مهسا امینی توسط گشت ارشاد، نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان به سوی آنان تیراندازی کردند.

معترضان سنندجی در این تجمع شعارهایی از جمله «‌مرگ بر دیکتاتور» و «‌ننگ ما ننگ ما رهبر الدنگ ما» سر دادند.

تعداد زیادی از زنان سنندج نیز به نشانه اعتراض به قتل مهسا امینی توسط نیروهای گشت ارشاد و قوانین سختگیرانه جمهوری اسلامی در خصوص حجاب اجباری ضمن مشارکت در تظاهرات روسری‌های خود را از سر برداشته و شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای امنیتی به سوی معترضان در سنندج گاز اشک‌آور شلیک کردند.

به گزارش سازمان حقوق بشری «هەنگاو» در جریان اعتراضات شهروندان سنندج شامگاه یکشنبه 27 شهریور تا کنون 9 نفر که در میان آنها دو زن هستند در تیراندازی نیروهای انتظامی زخمی شدند.

جمعی از مردم سنندج شب گذشته نیز نیز با حضور در خیابان و سردادن شعارهایی مانند «زن، زندگی، آزادی» از معترضان سقزی حمایت کرده و نسبت به عملکرد مقامات جمهوری اسلامی اعتراض کردند.

به دنبال ادامه اعتراض‌ها به قتل مهسا (ژینا) امینی توسط پلیس گشت ارشاد ایران، منابع رسانه‌ای خبر دادند که تاکنون 6 نفر در شهر سقز بازداشت شده و دست‌کم 13 نفر نیز مجروح شده‌اند.

سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو» به نقل از منابع خود خبر داده است، 2 نوجوان زیر 18 سال و 3 زن نیز در بین افراد آسیب‌دیده هستند.

مردم سقز شب گذشته در اعتراض به قتل مهسا امینی در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر اقدام به تجمع مسالمت‌آمیز کردند. نیروهای امنیتی و ضد شورش در واکنش، با پرتاب گاز اشک‌آور و استفاده از سلاح ساچمه‌ای، این اعتراضات را به خشونت کشاندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید