هشت زخمی به دنبال حمله با چاقو در مسجدی در شیراز

در ماه‌های اخیر، حمله‌ به افراد مذهبی و نزدیک به حکومت در ایران افزایش قابل توجهی یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی حمله یک فرد با چاقو در مسجد حاج‌عباس بلوار چهل‌مقام شیراز هشت نفر مجروح شدند.

وبسایت «رکنا»، به نقل از فرج شجاعی فرمانده انتظامی شیراز نوشت که این حمله ساعت 9 صبح جمعه 25 شهریور، توسط یک مرد 32 ساله انجام شده و مهاجم بازداشت شده است.

به گفته فرمانده انتظامی شیراز، مجروحان حادثه به بیمارستان منتقل شده‌اند.

درخصوص انگیزه‌ ضارب و هویت او تاکنون اطلاعاتی منتشر نشده است.

در ماه‌های اخیر، حمله‌ به افراد مذهبی و نزدیک به حکومت در ایران افزایش قابل توجهی یافته است.

اسماعیل زراعتیان، فرمانده انتظامی کازرون، شامگاه پنج‌شنبه دهم شهریور، اعلام کرد که بهروز نبیئی، عضو پایگاه مقاومت بسیج «ولی عصر» این شهرستان در پی حمله به وی با چاقو کشته شد. به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، دو فرد در این رابطه بازداشت شدند.

امام جماعت مسجدی در قم 7 شهریور مدعی شد که او و امام جماعتی دیگر در این شهر، توسط دو نفر با لوله آهنی مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند. او در این زمینه به خبرگزاری «حوزه» گفت، ضاربان به قصد «کشت» این دو را مورد حمله قرار دادند، اما با فریادهای او و جمع شدن مردم، آن‌ها اقدام به فرار کردند.

نیمه فروردین سال جاری در شهر مشهد، فردی به نام عبداللطیف مرادی سه روحانی در صحن مسجد امام هشتم شیعیان را با ضربات چاقو مورد حمله قرار داد که در نتیجه این حمله دو نفر از آن‌ها کشته شدند.

گزارش‌های رسمی، این سه روحانی را «از طلاب جهادی» معرفی کردند.

پیش از این حمله، دو طلبه اهل سنت در استان گلستان به وسیله سلاح گرم به قتل رسیدند. هویت این دو طلبه، «گل محمد آخوند پژمان» و «عبدالرحمان آخوند خوجه» اعلام شده و به گفته کاربران رسانه‌های اجتماعی، این دو فرد از ائمه جمعه و معتمدین محله «چای بویی» بوده‌اند و قتل آنها پیش از برگزاری «نماز تروایح» انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید