300 گرم اضافه وزن؛ بهانه فدراسیون کشتی ایران برای روبرو نشدن با حریف اسرائیلی

جمهوری اسلامی همواره با سیاسی‌کردن ورزش به‌ویژه عدم رویارویی با تیم‌ها و ورزشکاران اسرائیلی، ورزش ایران را با محرومیت‌های بین‌المللی مواجه کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسئولان فدراسیون کشتی ایران پس مشخص‌شدن رقابت امیرمحمد یزدانی با رقیب اسرائیلی در وزن هفتاد کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد جهان در صربستان اعلام کردند که او 300 گرم اضافه وزن داشته و نمی‌تواند برابر حریف اسرائیلی روی تشک برود.

دو مقام کشتی ایران هم شامگاه چهارشنبه 24 شهریور پس از مشخص‌شدن رقابت کشتی‌گیر ایرانی با ورزشکار اسرائیلی در گفتگویی که از شبکه ورزش پخش شد، گفتند امیرمحمد یزدانی از ناحیه زانو مصدوم است و با مصدومیت راهی مسابقات شد اما جایگزینی برای او به مسابقات اعزام نشده و احتمال اینکه نتواند مسابقه بدهد، وجود دارد.

سردار پاشایی، از کشتی‌گیران منتقد جمهوری اسلامی هم در توییتی نوشت: «امیرمحمد یزدانی کشتی‌گیر ایرانی قرعه‌اش به اسراییل خورده است و فردا بایستی با اسراییل روبرو شود. ما این وضعیت را از نزدیک زیر نظر داریم و در صورت عدم انجام مسابقه موضوع را به فدراسیون جهانی کشتی و کمپین جهانی المپیک خواهیم برد و درخواست تحریم فدارسیون کشتی ایران را خواهیم داد.»

جمهوری اسلامی همواره با سیاسی‌کردن ورزش به‌ویژه عدم رویارویی با تیم‌ها و ورزشکاران اسرائیلی، ورزش ایران را با محرومیت‌های بین‌المللی مواجه کرده است.

طی مسابقات کشتی امیدهای جهان در سال 2017 نیز مربی کشتی‌گیر ایرانی از کنار زمین خواستار باخت او برای عدم رویارویی با حریف اسرائیلی می‌شود و کشتی‌گیر ایرانی هم در حالی که از حریف پیش بود عامدانه رقابت را واگذار می‌کند.

پیشتر فدراسیون جهانی جودو، ایران را به‌دلیل «دخالت سیاست در ورزش، نقض مکرر مقررات بین‌المللی و اعمال تصمیمات نژادپرستانه» در عدم انجام مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی، از هرگونه فعالیت بین‌المللی محروم کرده بود.

دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزش، محرومیت چهار ساله فدراسیون جودوی ایران از سوی فدراسیون جهانی را تایید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید