فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران: پهپاد «آرش2» را مخصوص تهاجم به حیفا و تل‌آویو ساختیم

مقامات اسرائیلی بارها نسبت به توان پهپادی جمهوری اسلامی و ارسال این تسلیحات به گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در منطقه هشدار داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در اظهاراتی گفت پهپادهای موسوم به «آرش2» که اخیرا در مانور نیروی زمینی استفاده شده «مخصوص تهاجم به حیفا و تل آویو در نظر گرفتیم» و «یک پرنده بی نظیری است که برای این کار ساخته شده است.»

حیدری، یکشنبه 20 شهریور درخصوص رزمایش اخیر این نیرو به تلویزیون جمهوری اسلامی گفت: «آرش2 جزو پهپادهای راهبردی است که منتظر اوامر هستیم که ان شاء الله یک روزی دستور بدهند و به کار گرفته شود.»

اظهارات این مقام نظامی در حالی عنوان می‌شود که تنش‌های لفظی تهران و تل‌آویو در ماه‌های اخیر افزایش یافته است.

رسانه‌های ایران در توصیف آرش 2 گفته‌اند که این پهپاد دارای برد 2000 کیلومتری است. بر اساس گزارش روزنامه «همشهری» این پهپاد، 90 دقیقه مداومت پروازی دارد و سرعت آن حدود 100 کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است.

مقامات اسرائیلی بارها نسبت به توان پهپادی جمهوری اسلامی و ارسال این تسلیحات به گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در منطقه هشدار داده‌اند.

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائيل، آذر گذشته با اشاره به افزایش تهدیدهای پهپادی ایران در سال‌های اخیر،‌ فاش کرد که حکومت ایران جزیره‌ قشم و منطقه چابهار را به انبار پهپادهای نظامی تبدیل کرده و حملاتی را علیه اهداف دریایی آغاز نموده است.

به گفته گانتز، ایران از پهپادهای خود نه تنها برای حمله بلکه برای انتقال اسلحه به گروه‌های نیابتی خود نیز استفاده می‌کند. او در ادامه تهدید ایران را نه تنها علیه اسرائیل بلکه علیه تمام جهان دانسته بود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، پیشتر، همزمان با سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به تهران گفته بود، ایران «پیچیده‌ترین پهپادها» را تولید کرده و آماده است تا تجهیزات نظامی ساخت خودش را در اختیار «کشورهای دوست» قرار دهد.

اخیرا گزارش‌هایی مبنی بر ارسال پهپادهای ایرانی به روسیه برای بکارگیری در حمله مسکو علیه اوکراین منتشر شد؛ هرچند تهران بلافاصله این اتهامات را رد کرد. پس از آن مقامات آمریکایی اعلام کردند که روسیه برای استفاده از پهپادهای ساخت ایران در جنگ خود علیه اوکراین به مشکلات فنی برخورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید