دولت آلبانی از حملات سایبری دوباره ایران به این کشور خبر داد

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، آمریکا و بریتانیا ضمن محکوم کردن حملات سایبری ایران به آلبانی و اعلام حمایت از این کشور عضو ناتو تاکید کردند که تهران را به‌دلیل انجام چنین اقداماتی مجازات خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور آلبانی شنبه 19 شهریور اعلام کرد که ساختارهای دیجیتال این کشور مجددا از سوی ایران هدف حملات سایبری قرار گرفته است.

این وزارتخانه همچنین افزود که «نتایج اولیه نشان می‌دهد که این حمله سایبری از همان مبدا حملات قبلی صورت گرفته است».

وزارت کشور آلبانی در این‌باره توضیح داد که شامگاه جمعه سامانه‌های مرزی این کشور دوباره همانند حملات ژوئیه گذشته که مبدا آن ایران بوده و به قطع روابط دیپلماتیک تیرانا با تهران منجر شد، هدف حملات سایبری قرار گرفته است.

به گفته این وزارتخانه شب گذشته معلوم شد که سامانه‌های ارسال پیام متعلق به پلیس آلبانی در معرض حملات سایبری مشابهی نظیر آن‌چه در ماه ژوئیه درگاه دیجیتال دولت آلبانی را هدف قرار داده بود، قرار گرفته است.

به گفته وزارت کشور آلبانی «حملات سایبری شب گذشته همانند حملات سایبری ماه ژوئیه اخیر منشأ واحدی داشته‌اند» و در پی آن مقامات امنیتی موقتا همه سامانه‌ها و از جمله آن سیستم مدیریت داده و اطلاعات کنترل ورود و خروج افراد از گذرگاه‌های مرزی این کشور را بسته‌اند.

در پی اعلام این خبر رسانه‌های محلی دست‌کم به شکل گرفتن صف‌های طولانی افراد در گذرگاه‌های مرزی در جنوب آلبانی اشاره کرده‌اند.

از طرفی ادی راما، نخست‌وزیر آلبانی شنبه در «توییتر» نوشت « شب گذشته حمله سایبری دیگری و این بار علیه سامانه عمومی مدیریت اطلاعات انجام شد، از همان تجاوزکارانی که حملات مشابه قبلی آنها عملا رصد و شناسایی شده و از سوی آلبانی و کشورهای دوست محکوم شده است».

نخست‌وزیر آلبانی تاکید کرد که مسئولان این کشور در این رابطه اقدامات دفاعی را با متحدان خود هماهنگی می‌کنند.

دولت آلبانی اخیرا با اعلام این‌که ساختارهای زیربنایی دیجیتال این کشور در ماه ژوئیه گذشته از سوی ایران هدف حملات سایبری قرار گرفته است دیپلمات‌های ایرانی را از این کشور طرد و روابط دیپلماتیک خود با تهران را قطع کرد.

همزمان با آن سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، آمریکا و بریتانیا ضمن محکوم کردن حملات سایبری ایران به آلبانی، از این کشور عضو ناتو اعلام حمایت کرده و تاکید کردند که تهران را به‌دلیل انجام چنین اقداماتی مجازات خواهند کرد

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید