تجمع اعتراضی خانواده زندانیان محکوم به اعدام در ایران

«کانون حقوق بشر ایران» روز گذشته خبر داد، مقامات قضایی این کشور در روز سه‌شنبه 15 شهریور، 12 زندانی در زندان‌های مرکزی کرج و میناب را اعدام کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌دنبال افزایش آمار اعدام زندانیان در روزهای گذشته، خانواده زندانیان محکومین به اعدام، دومین تجمع اعتراضی خود را در برابر دفتر قوه قضاییه تهران برگزار کردند.

بر اساس ویدیوهایی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است، این خانواده‌ها، چهارشنبه 16 شهریور در دومین روز تجمع خود، به اجرای «ظالمانه و دسته‌جمعی احکام اعدام» در زندان مرکزی کرج و قزلحصار اعتراض کردند.

این خانواده‌ها با حمل پلاکاردهای «#اعدام_نکنید» و «#نه_به_اعدام» خواستار توقف احکام اعدام زندانیان مربوط به جرایم مواد مخدری شدند.

«کانون حقوق بشر ایران» روز گذشته خبر داده بود، مقامات قضایی این کشور در روز سه‌شنبه 15 شهریور، 12 زندانی در زندان‌های مرکزی کرج و میناب را اعدام کرده‌اند. این اجرای حکم مبتنی بر اتهامات مواد مخدری صورت گرفته است.

در واکنش به این اعدام‌های دسته‌جمعی، خانواده‌های برخی از زندانیان محکوم به اعدام، روز گذشته در برابر محل کار دادستانی کرج، خواهان پاسخگویی مقامات قضایی درخصوص این اعدام‌ها شدند.

کانون حقوق بشر ایران گزارش داده است که به دنبال گسترده‌شدن این تجمع، نیروهای انتظامی اقدام به پراکنده‌کردن معترضین کردند.

به گفته این سازمان حقوق بشری، حدود هزار نفر در زندان مرکزی کرج زیر حکم اعدام هستند. بر اساس این گزارش، مدیران این زندان‌ها برای اعدام «بی‌ سر و صدای» متهمین، آن‌ها را وادار می‌کنند تا نامه انتقال خود به شهرستان‌های دیگر را امضا کنند.

به گزارش این نهاد حقوق بشری، شمار اعدام‌شدگان در ایران از ابتدای سال جاری تاکنون، دست‌کم به 330 نفر رسیده است.

به گفته نهادهای حقوق بشری، جمهوری اسلامی همواره در صدر کشورهایی قرار دارد که در اجرای احکام اعدام و شکنجه مخالفان تردید نمی‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید