پولیتیکو: رابرت‌ مالی به زودی توضیحاتی درباره مذاکرات با ایران به کنگره ارائه می‌دهد

یک مقام آمریکایی گفته، پاسخ تهران یک گام به عقب بوده است.

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران قرار است در یک نشست محرمانه، توضیحاتی را درباره وضعیت مذاکرات هسته‌ای وین به اعضای کنگره آمریکا ارائه دهد.

به گزارش سایت «پولیتیکو»، نشست مالی و اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا برای ۲۳ شهریور برنامه‌ریزی شده است.

مالی به همراه برت مک‌گرک، هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه در کاخ سفید، پیشتر در ۲۵ خرداد سال جاری، توضیحاتی را در این زمینه به کنگره ارائه داده بود.
مقامات آمریکایی هفته گذشته نسبت به احتمال دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران ابراز امیدواری کرده بودند.

جان کربی، سخنگوی ‌شورای امنیت ملی آمریکا در این زمینه گفته بود، مذاکره‌کنندگان «در مقایسه با چند هفته گذشته، در فاصله کمتری با دستیابی به توافق قرار دارند. زیرا ایران تصمیم گرفته است تا در این زمینه برخی امتیازات را ارائه دهد.» به‌نظر می‌رسد وضعیت مذاکرات در هفته جاری و‌ پس از ارسال پاسخ تهران به پیش‌نویس اتحادیه اروپا تغییر پیدا کرد. یک مقام آمریکایی در این زمینه به پولیتیکو گفته است، پاسخ تهران یک گام به عقب بوده است.

او در این زمینه تصریح کرد: «ما در حال بررسی پاسخ ایران هستیم، اما می‌توان گفت که این پاسخ اصلا دلگرم‌کننده نیست.» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز پیش‌تر در گفت‌وگو با «العربیه» اظهار داشت که «پاسخ ایران سازنده نبوده» و باعث پیچیدگی‌های بیشتری در روند مذاکرات دشوار هسته‌ای خواهد شد.

در همین راستا وب‌سایت «اکسیوس» به نقل از یک مقام اروپایی نوشت که از پاسخ جدید ایران به پیش‌نویس ارائه شده از سوی اروپا چنین برمی‌آید که این کشور قصد ندارد به توافق هسته‌‌ای بازگردد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید