انفجار شدید در پالایشگاه نفت آبادان

ایران طی ماه‌های اخیر شاهد آتش‌سوزی‌های سریالی در بسیاری از صنایع خود بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سحرگاه جمعه انفجاری شدید پالایشگاه نفت آبادان در جنوب ایران را لرزاند.

در پی شنیده شدن صدای انفجار، خبرگزاری «ایرنا»، جمعه 11 شهریور به نقل از منابع آگاه در پالایشگاه آبادان گزارش داد راه اندازی یکی از واحدهای فاز 3 این پالایشگاه به «انفجار کوره» منجر شده است.

روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان نیز با تایید این خبر اعلام کرد صدای انفجاری که در آبادان شنیده شد به دلیل یک نقص فنی «جزئی» هنگام روشن کردن کوره واحد گوگردسازی این پالایشگاه بوده و هیچ خسارت جانی یا مالی در پی نداشته است.

پالایشگاه آبادان یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های ایران است که 25 درصد سوخت مورد نیاز کشور را تامین می‌کند.

کارخانجات، پالایشگاه‌ها و شرکت‌های ایرانی طی چند سال اخیر به طور مکرر و پیوسته دچار حوادث آتش‌سوزی می‌شوند که در بیشتر موارد مقامات مسئول علت این حوادث را اعلام نمی‌کنند.

عمده‌ترین این حوادث در ماه‌های اخیر آتش‌سوزی پالایشگاه تهران، صنایع شیمیایی نارگستر سپاهان و کارخانه تولید پهپاد (هسا) در اصفهان بوده است.

پس از حادثه کارخانه «هسا»، روزنامه «گاردین» چاپ بریتانیا نوشت، حادثه انفجار در کارخانه تولید هواپیماهای بدون سرنشین «هسا» در شاهین شهر اصفهان، با تهدیدات اخیر اسرائیل مرتبط است.

بنا به این گزارش، چند روز پس از اعلام اسرائیل مبنی بر اینکه ایران پهپاد در اختیار حماس در غزه گذاشته، کارخانه تولید پهپاد (هسا) در اصفهان، دچار انفجار بزرگی شده و 9 نفر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید