حمله سایبری یا اختلال؛ خدمات اینترنتی «بانک شهر» در ایران قطع شد

ایران طی سال‌های اخیر شاهد حملات سایبری به نهادها و شرکت‌های دولتی بوده که اغلب توسط دو مجموعه «عدالت علی» و «گنجشک درنده» پذیرش مسئولیت شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خدمات اینترنتی بانک شهر، وابسته به شهرداری تهران از عصر پنج‌شنبه 3 شهریور قطع شده و به گفته برخی کاربران احتمال هک «اینترنت‌بانک» این نهاد مالی وجود دارد.

کاربران این بانک به رسانه‌های ایران گزارش دادند که علاوه بر «اینترنت‌بانک» و «همراه‌بانک»، پایانه‌های فروشگاهی بانک شهر هم قطع شده و ظاهرا هیچ‌گونه سرویس‌دهی از ناحیه این بانک به مشتریان صورت نمی‌گیرد.

در همین رابطه شامگاه پنج‌شنبه روابط عمومی بانک شهر اعلام کرد: «به‌دلیل ارتقاء زیرساخت‌های فنی و افزایش سطح سرویس‌دهی، سامانه‌های این بانک در روز پنج‌شنبه 3 شهریورماه به مدت محدود، با اختلال مواجه هستند.»

با این حال، برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی گزارش کرده‌اند که در روزهای اخیر پیامک‌ها مشکوک به آن‌ها ارسال شده است.

در برخی از این پیام‌ها آمده «تا اطلاع ثانوی از درگاه اینترنتی بانک شهر استفاده نکنید احتمال هک‌شدن و خالی‌کردن حساب‌ها» وجود دارد.

از دو روز قبل هم برخی کارکنان شهرداری تهران به وبگاه خبری «شهرما» خبر دادند که نشانه‌هایی مبنی بر هک حساب اینترنت‌بانک خود مشاهده کرده‌اند.

به گفته این افراد، وقتی به پلیس فتا مراجعه کرده‌اند، به آنها گفته شده که «اینترنت‌بانک» بانک شهر هک شده و افراد متعددی در این خصوص شکایت کرده‌اند.

در آغاز این مشکل، «حسام حبیب‌الله»، معاون فناوری اطلاعات این بانک اعلام کرد که تقصیر به سرقت‌رفتن اطلاعات بانکی و مالی مشتریان به گردن خود آنها و رعایت نکردن نکات پیش‌گیرانه امنیتی است.

تاکنون هیچ گروه یا شخصی مسئولیت این اختلال یا حمله سایبری را نپذیرفته است.

ایران طی سال‌های اخیر شاهد حملات سایبری به نهادها و شرکت‌های دولتی بوده که اغلب توسط دو مجموعه «عدالت علی» و «گنجشک درنده» پذیرش مسئولیت شده است.

حمله سایبری به برخی زندان‌های ایران و سرقت ویدیوهای مرتبط با بدرفتاری و شکنجه زندانیان، افشای برخی تصمیم‌های اتخاذشده در جلسات نهادهای امنیتی و نظامی، هک سامانه جایگاه‌های سوخت در ایران و همچنین حمله اخیر به مجتمع فولاد مبارکه اصفهان از جمله مهمترین حملات سایبری به زیرساخت‌های جمهوری اسلامی بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size