وزیر دفاع اسرائیل: حمله به ایران را در صورت نیاز غیرمحتمل نمی‌دانیم

یکی از پیامدهای احتمالی شکست مذاکرات وین، بالارفتن احتمال آغاز جنگ جدیدی در منطقه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل در اظهاراتی با اشاره به مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» گفت، این توافق «با ایرادات فراوانی همراه است.»

گانتز، دوشنبه، 31 مرداد هشدار داد، اگر ایران به مرحله ساخت سلاح هسته‌ای نزدیک شود و یا تل‌آویو از سوی این کشور تهدیدی احساس کند، مقامات اسرائیل حمله به ایران را «در صورت نیاز» غیرمحتمل نمی‌دانند.

این در حالی است که مذاکرات هسته‌ای بین ایران، آمریکا و کشورهای 1+4 ادامه دارد و اتحادیه اروپا به همراه واشینگتن در حال بررسی پاسخ ایران به پیش‌نویس پیشنهادشده توسط جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هستند.

یکی از پیامدهای احتمالی شکست این مذاکرات، بالارفتن احتمال آغاز جنگ جدیدی در منطقه است. تل‌آویو پیشتر اعلام کرده بود، اگر دیپلماسی دربرابر ایران کارساز نباشد، اسرائیل علیه این کشور اقدام نظامی خواهد کرد.

تهران نیز در برابر هشدار داده است، به هرگونه حمله اسرائیل، پاسخ «قاطع» خواهد داد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز امروز در اظهاراتی گفت، تهران پاسخ آمریکا به پیش‌نویس اتحادیه اروپا برای دستیابی به توافق نهایی در مذاکرات هسته‌ای وین را دریافت نکرده است.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «آکسیوس»، هنوز اختلافاتی در جریان این مذاکرات بین تهران و واشینگتن وجود دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز با اشاره به این موارد اختلافی، آن‌ها را «به نسبت اندک» اما «موضوعاتی مهم» خواند.

کاخ سفید روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، رهبران کشورهای ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان در تماسی تلفنی، مذاکرات احیای برجام را مورد بحث‌ و گفت‌وگو قرار دادند.

مذاکرات هسته‌ای بین ایران، آمریکا و کشورهای 1+4 که از آوریل سال گذشته آغاز شده بود، وارد مرحله سرنوشت‌سازی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید