نماینده مجلس ایران: با پرداخت پول می‌توانیم دستور ترور پمپئو و ترامپ را صادر کنیم

به گفته کریمی قدوسی، ایران با پرداخت پول به «افراد میدان‌دار» در آمریکا می‌تواند انتقام قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران را بگیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران در اظهاراتی تهدید کرد، ایران با پرداخت پول به «افرادی» در آمریکا می‌تواند به آن‌ها «سفارش» دهد تا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا و مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق این کشور را ترور کنند.

کریمی قدوسی، دوشنبه 24 مرداد به خبرگزاری «ایلنا» گفت، ایران برای ترور افرادی مانند ترامپ، پمپئو و یا جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا نیاز به اعزام نیرو به آمریکا ندارد، بلکه می‌تواند «از راه دور یک سفارشی کند و یک پولی» به «افراد میدان‌دار» در آمریکا دهد تا این ترورها را انجام دهند.

این نماینده مجلس ایران ضمن تایید ترورهای برون‌مرزی جمهوری اسلامی، اعزام نیرو برای ترور جان بولتون را تکذیب کرد.

وزارت دادگستری آمریکا هفته گذشته با صدور بیانیه‌ای، یکی از اعضای سپاه پاسداران ایران را به برنامه‌ریزی برای سوء قصد به جان «جان بولتون»، متهم کرده بود.

جان بولتون در همین زمینه به «العربیه» گفت، اداره تحقیقات فدرال آمریکا موسوم به «اف‌بی‌آی» در اوایل سال 2020، نسبت به وجود توطئه‌ای برای ترور او هشدار داده بود.

تهران پیشتر اعلام کرده بود، از مقامات دولت پیشین آمریکا که در عملیات قتل قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس مشارکت داشتند، انتقام خواهد گرفت.

سلیمانی در حمله پهپادی آمریکا در ژانویه 2020، در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد.

کریمی قدوسی، در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به سوء‌قصد به جان سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی گفت، هادی مطر، عامل این سوءقصد به دلیل تبعیت از فتوای روح‌الله خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی دست به این اقدام زده است.

رسانه‌های حکومتی ایران نیز اقدام تروریستی هادی مطر به‌قصد کشتن سلمان رشدی را تمجید کرده و آن را اجرای فتوای قتل این نویسنده توسط روح‌الله خمینی پس از گذشت سه دهه دانستند.

نشریه آمریکایی – کانادایی «وایس» پیشتر به نقل از برخی مقامات اطلاعاتی اروپایی و خاورمیانه‌ای خبر داده بود که هادی مطر، جوان 24 ساله‌ای که با چاقو به سلمان رشدی حمله کرد، پیش از این اقدام با اعضای سپاه پاسداران در رسانه‌های اجتماعی تماس مستقیم داشته است.

سلمان رشدی پس از حمله با چاقو در روز جمعه دچار آسیب جدی شد و برای ساعت‌ها به دستگاه تنفس مصنوعی متصل بود. منابع نزدیک به او صبح دیروز خبر دادند، رشدی به طور طبیعی نفس می‌کشد و می‌تواند صحبت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید