واشینگتن به ایران درباره طرح‌ریزی حمله به شهروندان آمریکایی هشدار داد

جیک سالیوان: دولت بایدن در محافظت از همه آمریکایی‌ها مقابل تهدیدهای خشونت‌آمیز و تروریستی چشم‌پوشی نخواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌دنبال تاکید وزارت دادگستری آمریکا مبنی بر خنثی‌سازی توطئه سوء‌قصد به جان جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی ایالات متحده آمریکا، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در پیامی به ایران هشدار داد که هدف قرار دادن آمریکایی‌ها عواقب «وخیمی» به‌دنبال خواهد داشت.

به‌دنبال متهم شدن یکی از اعضای سپاه پاسداران ایران به توطئه‌چینی برای ترور بولتون، آنتونی بلینکن پنج‌شنبه 20 مرداد گفت که واشینگتن با تهدیدهایی که شهروندان آمریکایی را هدف قرار می‌دهد تسامح نخواهد کرد.

وزارت دادگستری آمریکا چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای، یکی از اعضای سپاه پاسداران ایران را به برنامه‌ریزی برای سوءقصد به جان «جان بولتون» متهم کرد.

رسانه‌های آمریکایی در همین زمینه خبر دادند که به‌دلیل تهدیدهای ایران، واشینگتن مقامات پیشین و فعلی آمریکا را تحت «حفاظت شخصی» قرار داده است.

این در حالی است که پلیس فدرال آمریکا «FBI» «حکم پیگردی» را به زبان‌های انگلیسی و فارسی علیه شهرام پورصفی (45 ساله)، عضو سپاه پاسداران ایران که به طرح‌ریزی برای ترور مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا متهم شده است، صادر کرد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کنونی آمریکا نیز در این‌باره به ایران نسبت به «عواقب وخیم» ترور شهروندان آمریکایی هشدار داد.

سالیوان شامگاه چهارشنبه به‌وقت محلی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای که از وبسایت کاخ سفید منتشر شد، خاطرنشان کرد که دولت بایدن برای حفاظت از جان و دفاع از همه آمریکایی‌ها در برابر تهدیدات خشونت‌آمیز و تروریستی چشم‌پوشی نخواهد کرد.

او در این زمینه تصریح کرد:«اگر ایران به هر یک از شهروندان ما، چه افرادی که هنوز در خدمت دولت هستند و یا چه افرادی که پیشتر به آمریکا خدمت کرده‌اند حمله کند، این کشور با عواقب وخیمی مواجه خواهد شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید