دادگاهی در آرژانتین به 12 خدمه هواپیمای سپاه اجازه ترک خاک داد

چهار ایرانی از بین این خدمه، از جمله غلامرضا قاسمی هنوز اجازه خروج از خاک آرژانتین را ندارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک قاضی در آرژانتین به 12 خدمه هواپیمای وابسته به سپاه پاسداران که از ژوئن در بوئنوس‌آیرس توقیف شده بود، اجازه خروج از این کشور را داد.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه» و به نقل از رسانه‌های محلی، فدریکو ویلنا، قاضی این پرونده، به هفت نفر دیگر از این خدمه که شامل چهار ایرانی و سه ونزوئلایی می‌شوند، اجازه خروج از آرژانتین را نداد و بر اساس این حکم می‌باید در این کشور باقی بمانند.

حکم صادره از این دادگاه تأکید می‌کند، هنوز مواردی در این پرونده در رابطه با غلامرضا قاسمی، از خدمه این هواپیما و عضو سپاه پاسداران و همچنین سه ایرانی و سه ونزوئلایی دیگر وجود دارد که می‌بایست درباره آن‌ها تحقیق صورت بگیرد.

هواپیمای مذکور یک بوئینگ است که تا ژانویه سال جاری متعلق به شرکت هوانوردی وابسته به سپاه «ماهان ایر» بود. مالکیت این هواپیما سپس به «امتراسور کارگو» که زیرمجموعه کمپانی هوانوردی دولتی ونزوئلاست منتقل شد.

این هواپیما روز 7 ژوئن در فرودگاه «اِزِیزا» در پایتخت آرژانتین فرود آمد. گفته شده مبدأ این پرواز مکزیک، و محموله ادعاییِ آن «قطعات یدکی» خودروهای فولکس واگن بوده است. نمایندگی فولکس واگن در بوئنوس آیرس این قضیه را انکار کرده که منتظر دریافت قطعات یدکی از مکزیک بوده است.

گفته شده هواپیمای مذکور تابحال چندین مرتبه به آرژانتین سفر کرده است. این هواپیما قرار بود به اروگوئه برود اما این کشور به آن اجازه ورود نداد، و در نتیجه بوئینگ به آرژانتین برگشت. اروگوئه گفته پس از دریافت هشدار از سازمان اطلاعات پاراگوئه تصمیم گرفته به این هواپیما اجازه ورود ندهد.

این هواپیما پس از ورود به فرودگاه بوئنس‌آیرس، پایتخت آرژانتین توقیف شد و از ادامه سفرش به اروگوئه جلوگیری به عمل آمد.

از میان 19 خدمه این هواپیما 5 نفر آن‌ها ایرانی هستند. با توجه به حکم دادگاه برای ابقای 4 ایرانی در آژانتین، هنوز جزئیاتی درباره یک ایرانی دیگر این هواپیما منتشر نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید