نیویورک پست: بازداشت مردی با کلاشنیکف در نزدیکی خانه مسیح علینژاد در نیویورک

در گذشته نیز طرح بازگرداندن قاچاقی مسیح علینژاد به ایران برای توقف فعالیت‌های انتقادی او مطرح شده بود و چهار عامل ایرانی توسط ماموران فدرال در این رابطه دستگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به گفته منابع و اسناد اتهامی، مردی مسلح به یک AK-47 روز پنج‌شنبه ششم مرداد در خارج از خانه مسیح علینژاد، روزنامه‌نگار مخالف ایرانی در منطقه بروکلین نیویورک دستگیر شد.

بر اساس یک شکایت فدرال، خالد مهدیف، 23 ساله با اسلحه تهاجمی، یک خشاب با ظرفیت بالا و بیش از 1000 دلار پول نقد، پس از دو روز کمین دستگیر شد.

در متن این شکایت، هیچ ارتباط صریحی بین مهدیف و علینژاد طرح نشده است اما ذکر می‌کند متهم بر روی یک خانه در بروکلین تمرکز داشته است.

مجریان قانون، مهدیف را در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مشاهده کردند که در یک خودروی «سوبارو» با پلاک ایالت ایلینوی به مدت چندین ساعت نشسته بود.

در این شکایت آمده است که او از داخل ماشین غذا سفارش داده و به پنجره‌های خانه نگاه کرده و سعی کرده درب ورودی خانه‌ای را که بیرون از آن پارک کرده بود، باز کند.

افسران پلیس نیویورک روز پنجشنبه مهدیف را پس از عبور از تابلوی ایست متوقف کردند. پلیس متوجه شد که او بدون گواهینامه رانندگی می‌کند و به‌همین سبب او را بازداشت کرد.

پلیس سپس وسیله نقلیه او را جستجو کرد و کلاشنیکوف مسلح با چندین خشاب، گلوله‌های اضافی مهمات و یک چمدان پر از پول نقد را پیدا کرد. دو پلاک مختلف دیگر نیز در داخل ماشین کشف شد.

مهدیف به پلیس گفت که در یانکرز نیویورک اقامت داشته است، اما اجاره بها در آنجا بسیار بالا بود و او به دنبال مکانی جدید برای زندگی در محله بروکلین بود. او گفت که سعی کرده است درب ورودی خانه را باز کند تا بتواند درب داخلی را بکوبد و بپرسد که آیا می‌تواند اتاقی اجاره کند.

مهدیف ابتدا به ماموران گفت که ماشین را قرض گرفته است و چیزی در مورد اسلحه نمی‌داند. همچنین اظهار داشت که چمدان مال او نیست.

اما بر اساس متن این شکایت او بعدا اعتراف کرد که اسلحه متعلق به او بوده و «چون دنبال کسی می‌گشت» در بروکلین بوده است.

در گذشته نیز طرح بازگرداندن قاچاقی مسیح علینژاد به ایران برای توقف فعالیت‌های انتقادی او از نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی مطرح شده بود و چهار عامل ایرانی توسط ماموران فدرال در این رابطه دستگیر شدند.

طرح ربودن علینژاد در ایالات متحده ظاهراً شامل استخدام بازرسان خصوصی برای انجام چندین روز نظارت بود که طی آن او و اعضای خانواده‌اش در داخل و اطراف خانه وی در بروکلین عکس و فیلمبرداری شدند.

علینژاد روز شنبه برای اظهار نظر در این رابطه در دسترس نیویورک پست نبود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size