.
.
.

رسانه‌‌های سپاه از طرح فوق سری «عماد» برای تولید سلاح هسته‌ای در ایران خبر دادند

کانال تلگرامی سپاه قدس: ایران در پاسخ به تهدیدها قادر است در یک چشم بهم‌زدن برنامه صلح‌آمیز اتمی را به برنامه هسته‌ای تبدیل کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که مذاکرات هسته‌ای میان قدرت‌های جهانی و ایران به سرانجام نرسیده و فشارهای بین‌المللی بر تهران برای پذیرش پیش‌نویس توافق روی‌میز ادامه دارد، برخی مقامات ایرانی و رسانه‌های متعلق با نهاد‌های امنیتی و نظامی این کشور از دست‌یابی به توانمندی‌های لازم برای ساخت بمب اتم سخن می‌گویند.

هنوز چند هفته از اظهارات جنجال‌برانگیز کمال خرازی درباره توانمندی‌های هسته‌ای ایران نگذشته که کانال تلگرامی نیروی قدس سپاه پاسداران ایران شنبه 8 مرداد تهدید کرد که ایران در صورت حمله آمریکا و یا اسرائیل به تاسیسات نطنز، در کوتاه‌ترین زمان ممکن ساخت بمب‌های اتمی را آغاز خواهد کرد.

این کانال با تهیه یک گزارش تصویری از برنامه‌های نظامی و هسته‌ای ایران، خبر داد که این کشور آماده است تا در صورت حمله به نطنز، یک پروژه فوق سری به‌نام «عماد» را به‌سرعت فعال کرده و به ادعای این کانال «در یک چشم بهم‌زدن برنامه صلح‌آمیز اتمی را به برنامه هسته‌ای تبدیل کند».

بنا به ادعای کانال سپاه قدس، جمهوری اسلامی به میزان کافی از اورانیوم غنی‌شده با خلوص بالا برای تولید سلاح هسته‌ای دست یافته و تاسیسات سری فردو ماموریت دارد در صورت حمله نظامی غرب، پروژه «گریز هسته‌ای» موسوم به پروژه عماد را به‌اجرا گذارد.

تاسیسات هسته‌ای فردو در اعماق کوه‌ها در مرکز ایران، در حدفاصل شهر تهران و قم قرار دارد که به گفته رسانه سپاه این مرکز «تضمین‌کننده قوای اتمی ایران» است و تمامی زیرساخت‌های لازم برای گریز هسته‌ای در این مرکز تعبیه شده است.

در کلیپی که سپاه قدس تهیه کرده به آسیب‌پذیری تاسیسات نطنز در صورت حمله نظامی اذعان شده، اما مرکز فردو دارای امکان مقاومت لازم در برابر بمباران اتمی و نیز انواع سلاح‌های خندق‌شکن معرفی شده که می‌تواند به‌سرعت در وضعیت «آمادگی جنگی» قرار گرفته و پروژه گریز هسته‌ای را به تنهایی در مدت کوتاهی اجرا کند.

این نکته شایان توجه است که در کلیپ سپاه قدس از تاسیسات هسته‌ای فردو به‌عنوان «مرکز فردو» یاد شده که برای اجرای دستورات احتمالی فرماندهی جنگ، تجهیز و آماده شده است.

این کلیپ همچنین به برنامه موشک‌های قاره‌پیمای جمهوری اسلامی اشاره کرده و ادعا می‌کند که در صورت اقدام خصمانه ایالات متحده، می‌تواند نیویورک را به «ویرانه جهنمی» تبدیل کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم