.
.
.

ادامه اعتراضات صنفی در ایران؛ تجمع بازنشستگان اهوازی مقابل ساختمان فرمانداری

در یک ماه گذشته، شهرهای مختلف ایران شاهد روند فزاینده‌ای از اعتراضات معیشتی، به‌ویژه تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه اعتراضات صنفی در ایران، بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز، در اعتراض به وضعیت نامساعد معیشتی و حقوق‌های ناچیز اقدام به برگزاری تجمعی اعتراضی کردند.

این معترضان، چهارشنبه 22 تیر، در مقابل ساختمان فرمانداری اهواز و استانداری استان خوزستان تجمع کرده و شعارهایی مانند «هم مجلس هم دولت، دروغ می‌گند به ملت» و «می‌جنگیم می‌میریم ذلت،نمی‌پذیریم» را سر دادند.

معترضان با یادآوری افزایش سرسام‌آور قیمت اقلام ضروری در این کشور، نسبت به عدم پاسخگویی دولت، مجلس و تمام ارگان‌های مربوطه اعتراض کرده و خواستار رفع تبعیض‌ و اجرا کردن مصوبات افزایش حقوق شدند.

پس از گذشت بیش از یک‌ ماه از اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی، دولت ابراهیم رئیسی هنوز هیچ اقدامی برای افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران انجام نداده است.

این در حالی است که بزرگترین گروه اقتصادی کشور به نام شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی یا «شستا» در اختیار این سازمان است اما دولت ایران، بدون پاسخ‌گو بودن، کنترل کامل آن را در دست دارد.

احمد علیرضابیگی، نماینده مجلس ایران در اظهاراتی گفت، سیاست‌‌های جمهوری اسلامی با «نادیده‌گرفتن» مردم اتخاذ می‌شود. او در گفت‌وگو با روزنامه «عصر ایران» درباره چشم‌انداز اعتراضات در روزهای آینده تصریح کرد: «نارضایتی‌های اجتماعی مردم ایران به‌دلیل «نوع حکمرانی» و راهبردهای جمهوری اسلامی افزایش پیدا خواهد کرد.»

بازنشستگان معترض از یک‌سو با افزایش تورم و کاهش قدرت خرید خود روبرو هستند که در ماه گذشته به رکورد تاریخی خود در دو دهه اخیر رسیده و از سوی دیگر، تاکنون دولت هیچ‌کدام از خواسته‌های آنان را برآورده نکرده و هیچ اقدامی در جهت افزایش حقوق بازنشستگان ایران صورت نگرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم