سازمان مجاهدین خلق مسئولیت حمله به پایگاه بسیج در تهران را پذیرفت

به گفته رسانه‌های وابسته به سازمان مجاهدین خلق این پایگاه نقش عمده‌ای در سرکوب معترضان در تهران ایفا کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌دنبال انتشار ویدیویی مبنی بر وقوع چندین انفجار پیاپی در پایگاه بسیج «مالک اشتر» واقع در تهران، رسانه‌های وابسته به «سازمان مجاهدین خلق» اعلام کردند که «کانون‌های شورشی»، شامگاه جمعه 10 تیر، به این قرارگاه حمله کردند.

جزئیات بیشتری از حمله به این پایگاه که در جنوب شرق تهران واقع شده، منتشر نشده است اما به گفته رسانه‌های وابسته به سازمان مجاهدین خلق، این پایگاه نقش عمده‌ای در سرکوب معترضان در تهران ایفا کرده است.

رسانه‌های وابسته به این سازمان اپوزیسیون ایرانی، حمله مذکور را در «تداوم سایر تهاجمات» دانسته‌اند و به حملات پیشین اعضای این سازمان به مراکز بسیج، حوزه‌های علمیه و قرارگاه‌های سپاه پاسداران نیز اشاره کرده‌اند.

این سازمان پیشتر نیز حملات سایبری گسترده‌ای علیه زیرساخت‌های شهرداری تهران و شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی «صدا و سیما» نیز انجام داده بود.

در همین رابطه حساب‌های توییتری اسرائیلی «ترور آلارم» و «آلفا» نیز با انتشار ویدیوی این انفجارها، تایید کردند که پایگاه بسیج مالک اشتر مورد حمله واقع شده است.

ناحیه مقاومت بسیج مالک اشتر در منطقه 14 تهران و در بزرگراه آهنگ است. در طرف دیگر این بزرگراه تعدادی از پادگان‌های بزرگ سپاه پاسداران قرار دارند.

مقامات تهران تاکنون به این حملات واکنشی نشان نداده‌اند.

این در حالی است که به‌دلیل حوادث امنیتی اخیر در ایران و ناکامی و بازداشت تیم‌های تروریستی تهران در ترکیه برخی مدیران نهادهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی از جمله حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه از سمت خود برکنار شدند.

ایران پیشتر اسرائیل را در ترور شخصیت‌های منتسب به برنامه‌های اتمی، موشکی و پهپادی و خرابکاری در سایت‌های هسته‌ای و نظامی خود متهم کرده بود.

اسرائیل هر چند به طور مستقیم مسئولیت چنین اقداماتی را نپذیرفته است اما مقامات دولتی تل‌آویو تاکید کردند که با اتخاذ «دکترین اختاپوس» دیگر فقط با گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی مقابله نخواهند کرد و با انتقال صحنه رویارویی به خاک ایران، سر اختاپوس در تهران را هدف قرار خواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size