.
.
.

وزارت خارجه ایران طرح ترور گردشگران اسرائیلی را «سناریوی ساختگی» خواند

وزرای خارجه ترکیه و اسرائیل پنج‌شنبه در یک کنفرانس خبری مشترک از بازداشت یک هسته تروریستی 8 نفره وابسته به ایران در استانبول خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به خبر بازداشت هسته تروریستی وابسته به تهران در استانبول ترکیه گفت که ادعاهای وزیر خارجه اسرائیل در آنکارا «در چارچوب سناریوی از پیش طراحی‌شده برای تخریب روابط» دو کشور ایران و ترکیه است.

به گزارش خبرگزاری «فارس»، خطیب‌زاده تصریح کرد که اسرائیل «از یک هفته پیش با اطلاعات نادرست و سناریوهای ساختگی یک عملیات روانی علیه ایران به راه انداخته است.»

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل و مولود چاووش اوغلو، همتای ترک او روز گذشته در یک کنفرانس مشترک خبری در آنکارا، پایتخت ترکیه اعلام کردند که با همکاری نهادهای امنیتی دو کشور یک هسته تروریستی 8 نفره که پنج نفر آنها ایرانی هستند را در استانبول بازداشت کردند.

طبق سخنان این دو مقام، این افراد قرار بود شهروندان اسرائیلی از جمله یک دیپلمات سابق اسرائیل و همسرش را در خاک ترکیه ترور کنند.

خبرنگار «العربیه» در ترکیه هم پیشتر گزارش داد که هسته تروریستی وابسته به ایران هفته گذشته در ترکیه بازداشت شدند اما خبر بازداشت آنها پنج‌شنبه دوم تیر رسانه‌ای شد.

همزمان مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران ایران اعلام کرد با حکم حسین سلامی، فرمانده کل سپاه، محمد کاظمی به سمت رئیس سازمان اطلاعات سپاه منصوب و حسین طائب، رئیس پیشین این سازمان مشاور فرمانده کل سپاه شده است.

رسانه‌های اسرائیلی در روزهای گذشته از نقش حسین طائب در برنامه‌ریزی برای انجام عملیات تروریستی علیه شهروندان اسرائیل در ترکیه پرده برداشتند.

منابع امنیتی اسرائیل نیز دوشنبه با تایید نقش طائب در طراحی ترور توریست‌های اسرائیلی در ترکیه و کشورهای دیگر اعلام کردند که نیروهای امنیتی اسرائیل او را زیر نظر دارند.

روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الاوسط» هم پیش از این گزارش‌ داد که طائب پیشینه‌ای تاریک و جنایتکارانه داشته و با اعلام نام و نقش او در طرح ترور شهروندان اسرائیلی به او هشدار داده شده که هدفی برای نهادهای امنیتی اسرائیل خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم