.
.
.

ایران مدعی بازداشت افرادی مرتبط با ترور صیادخدایی شد

رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پنج‌شنبه 2 تیر اعلام کرد که با حکم حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سرتیپ محمد کاظمی به سمت رئیس سازمان اطلاعات سپاه منصوب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک روز پس از برکناری حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه، یک مقام قضایی ایرانی مدعی شد افرادی مرتبط با ترور حسن صیادخدایی، از وابستگان سپاه قدس دستگیر شده‌اند.

علی‌اکبر بختیاری، دادیار دادسرای دیوان عالی ایران و رئیس دفتر دادستان کل کشور درباره پرونده ترور صیادخدایی گفت، تاکنون چند نفر در خصوص این پرونده دستگیر شده‌اند.

صیادخدایی، سرهنگ عضو یگان 840 سپاه قدس در یکم خرداد گذشته با شلیک پنج گلوله در نزدیکی منزل خود در تهران ترور شد. متعاقب آن چندین عضو سپاه از جمله نیروهایی وابسته به واحد هوافضای سپاه در ایران ترور شدند.

به‌دنبال ترور حسن صیاد خدایی، ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران، گرفتن انتقام او را امری «حتمی» دانست و گفت، مسئولین امنیتی این کشور به صورت «جدی» پیگیر این موضوع هستند.

خبرگزاری «نور نیوز» رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ایران نیز این اقدام را «عبور بدون محاسبه از خط قرمز» دانست و گفت، ترور خدایی، «معادلات زیادی را تغییر می‌دهد.» در آن زمان، اسرائیل در مرزهای شمالی با سوریه و لبنان، حالت آماده‌باش اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم