.
.
.

خامنه‌ای منتقدان مقامات دولتی را به کار برای «دشمنان» متهم کرد

خامنه‌ای چندی پیش هم در سالگرد وفات بنیانگذار جمهوری اسلامی با دفاع از مقامات دولتی، عملکرد آنها را تحسین و همزمان اعتراضات فزاینده سراسری در کشور را به «دشمنان» منتسب کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در سخنانی با دفاع از مقامات دولتی تاکید کرد که هر کس مردم را به مسئولان بی‌اعتقاد یا بدبین کند «چه بداند و چه نداند به سود دشمن کار می‌کند.»

خامنه‌ای که 22 خرداد برای برگزارکنندگان کنگره «شهدای عشایر» سخن می‌گفت اما اظهارتش امروز در رسانه‌های رسمی منتشر شد، ابراز داشت: «القاء بی‌آینده‌گی، بن‌بست و اینکه مسئولان اداره کشور را بلد نیستند از جمله کارهای بدخواهان ایران است.»

سخنان رهبر ایران در حالی است که طی یک سال اخیر پس از روی کار آمدن دولت اصولگرای مورد حمایت او، بسیاری از کالاهای اساسی و موادغذایی با تورم و گرانی تا 300 درصد مواجه شده و اعتراضات معیشتی، صنفی، قومی و سیاسی سراسر ایران را فرا گرفته است.

معترضان نیز با عبور از «خطوط قرمز نظام» شخص خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران را عامل شرایط کنونی کشور دانسته و علیه آنها شعار سر داده‌اند.

خامنه‌ای همچنین با انتقاد مجدد از فضای مجازی خاطرنشان کرد که «در فضای مجازی و گاهی در فضاهای رسمی» به گونه‌ای مسائل مطرح می‌شوند که «مردم به این نتیجه برسند که راه‌ها بن‌بست است، راه‌ها خطا است یا به این نتیجه برسند که مسئولین کشور، مدیریت کشور، بلد نیستند کشور را اداره کنند.»

رهبر جمهوری اسلامی پیشتر هم با عنوان این که فضای مجازی «رها» و بدون نظارت است خواستار اعمال محدودیت‌های شدیدتر از سوی مقامات مسئول شده بود.

در همین رابطه مجلس ایران هم طرحی با نام «طرح صیانت» برای سانسور و ایجاد محدودیت‌ها و واگذارکردن گذرگاه‌های اینترنتی به نیروهای مسلح و امنیتی را در دست بررسی قرار دارد.

خامنه‌ای با انتقاد از تلویزیون جمهوری اسلامی پس از سرقت از بانک ملی در تهران که انتقاداتی را از عملکرد پلیس مطرح کرده بود، گفت در «رسانه ملی» نیروی انتظامی بجای تشویق مورد «سرزنش» قرار گرفت.

صندوق امانات بانک ملی شعبه خیابان انقلاب تهران چندی پیش مورد سرقت قرار گرفت که به گفته مقامات پلیس ایران سارقان 14 ساعت بدون هیچ مشکلی با از کار انداختن سیستم امنیتی و دوربین‌های حفاظتی موفق به سرقت حدود 2500 میلیارد تومان دارایی از این شعبه شدند.

خامنه‌ای چندی پیش هم در سالگرد وفات بنیانگذار جمهوری اسلامی با دفاع از مقامات دولتی، عملکرد آنها را تحسین و همزمان اعتراضات فزاینده سراسری در کشور را به «دشمنان» منتسب کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم