.
.
.

شعار علیه سران نظام و گسترش دامنه اعتراضات مردمی در ایران

نیروهای امنیتی در شهر اندیمشک مستقیما به سوی معترضین تیراندازی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با ادامه تظاهرات و گسترش دامنه اعتراض‌ها به نابسامانی اقتصادی و موج گرانی‌ بی‌سابقه در ایران، شعارها و خواسته‌های تظاهرکنندگان در برخی شهرها کم کم از گرانی و امور صنفی و معیشتی به سوی شعارهای سیاسی معطوف شده و معترضان علیه شخص علی خامنه‌ای، رهبر ایران و ابراهیم رئیسی، رئیس‌ جمهوری این کشور شعار دادند.

شهروندان ایذه، شهرکرد، اندیمشک و اهواز شامگاه پنج‌شنبه، 22 اردیبهشت در ادامه اعتراضات خود در حمایت از اعتراضات در دیگر شهرهای ایران به خیابان‌ها آمده و علیه سران نظام شعار دادند.

ویدیوهای منتشر شده توسط کاربران در شهر ایذه حاکی از سر دادن شعارهایی توسط معترضان علیه علی خامنه‌ای، رهبر ایران است.

در شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری نیز مردم این شهر طی تظاهرات شبانه خود در اعتراض به گرانی، با شعار «رئیسی حیا کن مملکت را رها کن» خواستار کناره‌گیری رئیس جمهوری کنونی ایران شدند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی ویدیوهایی نیز از تیراندازی مستقیم نیروهای امنیتی به سوی معترضین در اندیمشک منتشر کردند.

طی روزهای اخیر دولت ایران با قطع یارانه همه کالاهای اساسی به یکباره قیمت آرد را 300 درصد، برنج 120 درصد و ماکارونی را نیز120 درصد گران کرد.

فروشگاه‌ها و مراکز توزیع کالاهای اساسی در شهرهای ایران پنج‌شنبه صحنه هرج و مرج، صف‌های طولانی و هجوم شهروندان برای خرید روغن و دیگر اقلام خوراکی بود که قیمت‌های آن طبق سیاست‌گذاری‌های جدید دولت رئیسی چندین برابر افزایش یافته است.

در همین رابطه اصغر پابرجا، رئیس اتحادیه نانوایان سنگک ایران نیز از آغاز طرح آزمایشی «جیره‌بندی نان» در زنجان خبر داد.

پابرجا جمعه درباره جیره‌بندی نان گفت، برای هر فرد سرانه مصرف روزانه 330 گرم نان تعیین شده که این میزان به نرخ دولتی فعلی محاسبه می‌شود و اگر قرار باشد بیش از این مصرف شود به نرخ آزاد حساب خواهد شد.

در روزهای اخیر قیمت همه کالاهای اساسی در ایران افزایش جهشی چشمگیری داشته به طوری که قیمت نان باگت معمولی از 3 هزار تومان به 10 هزار تومان‌ افزایش یافت.

همزمان دولت ایران قیمت آرد برای تولید‌کنندگان کیک، کلوچه، ماکارونی، نشاسته و رشته‌پزی را نیز به یکباره 5 برابر از هر کیلو 2500 تومان به 12 هزار تومان گران کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم