.
.
.

تشدید بحران اقتصادی در ایران؛ قیمت دلار از مرز 30 هزار تومان گذشت

قیمت هر دلار آمریکا طی دو ماه اخیر بیش از 14 درصد رشد کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه بحران اقتصادی، موج جدید گرانی و افزایش سرسام‌آور قیمت کالاهای اساسی در ایران، قیمت هر دلار آمریکا در بازار آزاد تهران، نسبت به روز گذشته با رشد 1.41 درصدی از مرز 30 هزار تومان فراتر رفت.

بر اساس جدولی که «ایرنا»، خبرگزاری رسمی دولت ایران در کانال تلگرامی خود منتشر کرده، پنج‌شنبه 22 اردیبهشت، قیمت دلار در بازار آزاد 30 هزار و 370 تومان، قیمت یورو 33 هزار و 240 تومان و قیمت پوند انگلیس 38 هزار و 780 تومان معامله شده است.

قیمت هر دلار آمریکا در مقابل ریال پول ملی ایران طی دو ماه اخیر بیش از 14 درصد رشد کرده است.

این در حالی است که ابراهیم رئیسی، رئیس‌ جمهوری ایران طی کارزار انتخاباتی اخیر خود وعده داده بود که با تمرکز بر ظرفیت‌های داخلی و گره نزدن اقتصاد کشور به تاثیرات عوامل خارجی نظیر مذاکرات وین و توافق هسته‌ای، قیمت کالاهای اساسی را کاهش و بهای دلار را به 5 هزار تومان خواهد برساند.

در شرایط کنونی که به گفته کارشناسان، اقتصاد ایران مختل و در آستانه فروپاشی است بر خلاف نظر ابراهیم رئیسی و شعارهای انتخاباتی او تاثیرات رویکردهای سیاسی و ناکارآمدی سیاست‌گذاری‌های اقتصادی به ویژه در بازار کالاهای اساسی، قیمت دلار، شاخص بورس، قیمت خودرو، طلا و مسکن بیش از پیش نمایان شده و در چنین شرایط بحرانی از تاثیر فوق‌العاده شرایط خارجی بر شاخص‌های اقتصادی این کشور حکایت دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم