.
.
.

حمله توپخانه‌ای سپاه پاسداران ایران به اقلیم کردستان عراق

برخی منابع خبری در اقلیم کردستان اعلام کردند که محل مورد هدف، ارتفاعات برزین در اطراف منطقه سیدکان از توابع سوران بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری ‌ایرنا اعلام کرد پایگاه‌ها و مقرهای مستقر در اقلیم کردستان عراق صبح چهارشنبه 21 اردیبهشت هدف حملات توپخانه‌ای قرارگاه «حمزه سیدالشهدا» وابسته به نیروی زمینی سپاه قرار گرفته است.

ایرنا همچنین تصریح کرد که هنوز هیچ گزارشی از تلفات و خسارات این حمله منتشر نشده است.

خبرگزاری «سپاه نیوز» مدعی شد نیروهای سپاه در شهر مرزی بانه یک تیم مسلح پنچ نفره را بازداشت کردند و بر اساس «اعترافات» اعضای این تیم به مقرها و پایگاه‌ها در اقلیم کردستان حمله شده است.

برخی منابع خبری در اقلیم کردستان اعلام کردند که محل مورد هدف، ارتفاعات برزین در اطراف منطقه سیدکان از توابع سوران بوده است.

پیش از این یگان مبارزه با تروریسم کردستان دوشنبه 2 مه اعلام کرد، 6 موشک در نزدیکی رودخانه «بادینانی» در منطقه «خبات» استان اربیل سقوط کرده است.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، این موشک‌ها به پایگاهی نفتی در اربیل اصابت کرد اما گزارش‌هایی در زمینه خسارت‌های احتمالی این حمله منتشر نشد.

پیشتر نیز سه موشک کاتیوشا در اوایل ماه گذشته منطقه خبات را مورد هدف قرار داده بود.

در همین رابطه مسرور بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق گفته بود ایران تولید نفت و گاز در این واحد خودمختار کشور عراق را «به ضرر» خود می‌داند و بنابراین در برابر تولید انرژی در آن ممانعت ایجاد می‌کند.

سپاه پاسداران ایران اوایل ماه مارس گذشته اعلام کرد در «انتقام» حمله هوایی اسرائیل که منجر به کشته‌شدن دو تن از اعضای آن در سوریه شد، به یک «مرکز استراتژیک» اسرائیل در اربیل پایتخت اقلیم کردستان عراق حمله کرد.

گفته شده بیشتر موشک‌ها به ویلای یک تاجر کرد که در بخش انرژی منطقه خودمختار مشغول به کار بود اصابت کرد.

یک مقام عراقی در این باره به خبرگزاری «رویترز» گفت، رژیم ایران به‌‌دلیل «خشم از مذاکرات انتقال گاز به اروپا» که قرار است از طریق ترکیه و با کمک اسرائیل انجام شود، و با انگیزه ممانعت از آن، شهر اربیل را موشک‌باران کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم