نفوذ یک زن اسرائیلی در بیت خامنه‌ای و سپاه پاسداران

شکدم در مصاحبه‌ای با مشرق‌نیوز که در سال 97 در وبسایت تسنیم، هر دو وابسته به سپاه، بازنشر شد از اقتدار جمهوری اسلامی تمجید کرد و سخنانی گفت که با ایدئولوژی و روایت‌های تبلیغاتی حکومت ایران کاملا منطبق است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کاترین پرز شکدم که به عنوان یک زن انگلیسی تازه مسلمان و شیعه در سال‌های گذشته به ایران سفر کرده و توانسته بود به بیت خامنه‌ای، سپاه و ٰرئیسی، رئیس جمهوری ایران نزدیک شود، در بلاگ خود در سایت «تایمز اسرائیل» نوشت که او یهودی و اسرائیلی است.

خانم شکدم که به مدت دو سال یکی از نویسندگان بخش انگلیسی وبسایت علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی بود و مصاحبه‌های متعددی با روزنامه‌های سپاه و تلویزیون‌های وابسته به حکومت ایران داشت، دلیل موفقیت خود در نزدیکی به رهبران ایران را نیاز شدید آنان به گرفتن تایید از متفکران خارجی دانسته است.

کاترین پرز شکدم، جاسوس نفوذی اسرائیل در بیت رهبر ایران
کاترین پرز شکدم، جاسوس نفوذی اسرائیل در بیت رهبر ایران

او به همین دلیل در این مدت همان چیزهایی را بر زبان آورده که حکومت ایران می‌خواسته بشنود.

خانم شکدم در مصاحبه‌ای با مشرق‌نیوز که در سال 97 در وبسایت تسنیم، هر دو وابسته به سپاه، بازنشر شد از اقتدار جمهوری اسلامی تمجید کرد و سخنانی گفت که با ایدئولوژی و روایت‌های تبلیغاتی حکومت ایران کاملا منطبق است.

او در آن مصاحبه گفته بود: «هنگامی که عقل و منطق دیکته می‌کرد که ایران می‌بایست شکست بخورد، این کشور پیروز شد. چرا که رهبری هرگز چشمانش را از هدف واقعی برنداشت. خدمت به اسلام و احترام به سنت امامان ما.»

شکدم افزود: «ایران به این دلیل پیروز شد که رهبری هرگز حتی یک بار هم بر سر اصول خود سازش نکرد، و همچنین اجازه نداد برای جلب رضایت و خشنودی قدرت‌های غرب، نظام حکومتش آلوده و ملوث بشود.»

کاترین شکدم در اولین سفرش به ایران با خامنه‌ای دیدار کرد و در دومین سفر هم با رئیسی در کارزار انتخاباتی پیشین او در سال 1396 همراه شد.

او درباره سفر خود به مشرق‌نیوز گفته بود: «شخصا برای من سفر به ایران، سفر به سرزمینی است که شاهد ظهور ولایت فقیه بود».

وی سپس ادامه داد: «هنگامی که برای حضور در کنفرانس فلسطین دعوتنامه دریافت کردم، هیجان و شادی مرا فقط می‌توانید تصور کنید. اولین سفر من به ایران به این امر منجر شد که در چند قدمی مرجع تقلید خود، آیت‌الله سید علی خامنه‌ای بایستم.»

کاترین شکدم در دو قاب
کاترین شکدم در دو قاب

خانم شکدم با این ادبیات توانست به یکی از نویسندگان بخش انگلیسی وبسایت خامنه‌ای تبدیل شود و میان سال‌های 2015 تا 2017 مقالات متعددی از او در وبسایت مذکور منتشر شد.

اما پس از آن که شکدم در «تایمز اسرائیل» خود را معرفی کرد و درباره تجربه خود در ایران نوشت، وبسایت خامنه‌ای و روزنامه‌های سپاه مقالات و مصاحبه‌های او را حذف کردند.

با این وجود این مقالات در وبسایت «وب‌آرکایو» که آرشیوی از شبکه جهانی اینترنت است، کماکان قابل دسترسی است.

شکدم در تایمز اسرائیل می‌نویسد که برای داشتن تجربه دست اول از ایران می‌دانسته که باید همرنگ حکومت بشود و از همان ادبیاتی استفاده کند که آنان بشدت نیاز دارند از یک متفکر غربی در تمجید خود بشوند.

او درباره دومین سفر خود در سال 2017 که با ابراهیم رئیسی در کارزار انتخاباتی وی همراه شد، می‌نویسد که یکی از نزدیکان رئیسی به او گفته بود: «همه چیز طبق طرح و نقشه نظام پیش می‌رود. ٰرئیسی در انتخابات امسال شکست می‌خورد. ولی چهارسال دیگر دوباره نامزد می‌شود و این بار ٰٰٰرئیس‌جمهور خواهد شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید