حمله یک راننده با تریلر به «مسجد جمکران»

مسجد جمکران که دارای چاهی معروف است و زائران در آن نامه‌های خود را خطاب به امام زمان می‌اندازند، در سال‌های اخیر توسعه زیادی یافت و به یکی از بزرگترین زیارتگاه‌های ایران تبدیل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک تریلر حدود ساعت 4 بامداد یک‌شنبه اول اسفند با شکستن درب‌های «مسجد جمکران» وارد محوطه این مسجد شد.

خبرگزاری «فارس» این حمله را سوءقصد ناکام به مسجد جمکران خواند و نوشت راننده تریلر پس از شکستن درب 6 مسجد جمکران و ورود به محدوده مسجد، منحرف و متوقف شد.

این خبرگزاری درباره نحوه توقف تریلر و صدمه احتمالی به حاضران جزییاتی ذکر نکرد اما نوشت که راننده با ورود به موقع خدام و حراست مسجد دستگیر شد و زائران و مجاوران به خارج از «صحن صاحب الزمان» هدایت شدند.

مسجد جمکران
مسجد جمکران

طبق گزارش فارس، راننده تریلر که هم‌اکنون در بازداشت پلیس است، «هنگام حادثه دارای حالت طبیعی نبوده است». این خبرگزاری افزوده که راننده در خودرو مقداری بنزین نیز به همراه داشته است.

مسجد جمکران که تا پس از انقلاب اسلامی ایران دارای ساختمانی کوچک بوده، به باور عده‌ای از شیعیان موعودگرا به‌دستور «امام زمان»، امام دوازدهم شیعیان ساخته شده است.

وبسایت رسمی جمکران تاریخچه این مسجد را به هزار سال پیش و ملاقات شخصی به نام «حسن بن مثله جمکرانی» با امام دوازدهم شیعه نسبت داده است.

این مسجد که دارای چاهی معروف است و زائران در آن نامه‌های خود را خطاب به امام زمان می‌اندازند، در سال‌های اخیر توسعه زیادی یافت و به یکی از بزرگترین زیارتگاه‌های ایران تبدیل شد.

در دوران دولت محمود احمدی‌‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران مسجد جمکران بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفت و حتی بودجه دولتی برای توسعه آن در نظر گرفته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید