عزل رئیس فدراسیون فوتبال ایران به‌دلیل ارتباط با یک شرکت اسرائیلی

در روزهای گذشته، عزیزی‌خادم بارها از سوی رسانه‌های حکومتی به‌دلیل امضای قرارداد با یک «شرکت اسرائیلی» برای وارد کردن فناوری کمک‌داور ویدیویی (VAR) مورد انتقاد قرار گرفته بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

با رأی اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ایران، شهاب‌الدین عزیزی‌خادم از سمت ریاست این فدراسیون برکنار شد و طبق اساسنامه، ریاست مجدد او باید در مجمع به رأی گذاشته شود.

خبرگزاری رسمی «ایرنا» گزارش داد که اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ایران، روز پنج‌شنبه، 28 بهمن‌ماه بدون اشاره به دلایل، به برکناری شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، رئیس این فدراسیون رای دادند.

این در حالی است که روزنامه حکومتی «ایران» در چاپ روز پنج‌شنبه خود اشاره کرد که عزیزی‌خادم به دلیل عدم شفافیت مالی و امضای قرارداد با یک «شرکت اسرائیلی» برای وارد کردن فناوری کمک‌داور ویدیویی (VAR) مورد انتقاد قرار گرفته است.

نشریه انگلیسی‌زبان «تهران تایمز» چند روز پیش با انتشار گزارشی مبنی بر عزل شهاب‌الدین عزیزی‌خادم از سوی برخی اعضای هیأت مدیره از انتقادات وارده به وی در زمینه ابهامات حقوقی و اقتصادی در قراردادهای مرتبط با این فدراسیون خبر داد.

عزیزی‌خادم در فوریه 2021 به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران انتخاب شد و دوره کوتاه ریاست او شاهد اتفاقات جنجالی بسیاری از جمله حذف سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر از حضور در رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم