وزیر ارشاد ایران: «فرهنگ انقلاب اسلامی» باید مبنای امتیازدهی به فیلم‌ها باشد

وزیر ارشاد ایران: فعالیت بنیاد فارابی در راستای اهداف خامنه‌ای و گونه‌ای از «جهاد» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران اخیرا گفته «فرهنگ انقلاب اسلامی» باید مبنای امتیازدهی به فیلم‌ها در جشنواره فیلم فجر قرار بگیرد، و سینمای ایران باید «مفاهیم عمیق قرآنی» را آموزش دهد.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم» نزدیک به سپاه پاسداران، روز پنجشنبه ۱۷ فوریه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه هیأت امنای «بنیاد سینمایی فارابی» با بیان اینکه به دنبال «سینمای پاک و اسلامی» هستیم، گفت هیأت امنای بنیاد سینمایی فارابی فرصتی مهم برای تقویت «صنعت سینمای ایرانی اسلامی» است.

اسماعیلی در جلسه هیات امنای این بنیاد اعلام کرد که فعالیت بنیاد فارابی در راستای اهداف رهبر جمهوری اسلامی و گونه‌ای از «جهاد» است.

«بنیاد سینمایی فارابی» سازمانی ظاهرا غیردولتی و غیرانتفاعی است که زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می‌کند، و وظیفه آن تعیین سیاست‌های فرهنگی جمهوری اسلامی در حوزه سینماست.

تهیه‌کنندگی بسیاری از فیلم‌هایی که در ایران تولید می‌شود و بعضا در خارج توزیع و پخش می‌شود را این سازمان بر عهده دارد. به گفته معاون بنیاد فارابی، در حال حاضر حدود سی درصد از تولیدات سالانهٔ سینمای ایران محصول این بنیاد است.

بنیاد سینمایی فارابی همچنین مسئول برگزاری جشنواره فیلم فجر، جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، و تمام جشنواره‌های سینمایی است که در ایران برگزار می‌شود، و وظیفهٔ گزینش فیلم‌ها را بر اساس همسویی با سیاست‌های فرهنگی جمهوری اسلامی بر عهده دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم