خامنه‌ای: ترامپ و بایدن دست به دست هم دادند که باقیمانده آبروی آمریکا را ببرند

خامنه‌ای نظام جمهوری اسلامی را در معرض «تهاجم ترکیبی» دشمنان دانست و همزمان خواستار تهاجم ترکیبی ایران به دشمنان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران با انتقاد از سیاست‌های دولت پیشین و کنونی آمریکا مقابل کشورش گفت که رئیس‌جمهوری قبلی و فعلی آمریکا با اقدامات خود عملا دست به دست هم داده‌اند که باقیمانده آبروی آمریکا را هم ببرند.

رهبر ایران، سه‌شنبه 19 بهمن، در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش ایران با اشتباه خواندن «محاسابات آمریکا» به انتقاد از فضای رسانه‌ای کشور پرداخت و از «مسئولان و متولیان رسانه ملی و صاحبان انواع رسانه‌ها» خواست «دستاوردهای انقلاب» را تبیین کنند.

انتقاد خامنه‌ای از رسانه‌ها در حالی است که هم‌اکنون طرحی با نام «صیانت از فضای مجازی» در مجلس ایران ارائه شده که سانسور و ممنوعیت شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به اینترنت را در صورت تصویب بسیار محدود خواهد کرد.

خامنه‌ای نظام جمهوری اسلامی را در معرض «تهاجم ترکیبی» دشمنان دانست و گفت: «در مقابل این تهاجم ترکیبی و دسته‌جمعی، نمی‌توانیم همیشه در موضع دفاعی بمانیم و ما نیز باید در زمینه‌های مختلف از جمله رسانه‌ای، امنیتی و اقتصادی تهاجم ترکیبی کنیم.»

تهران به بهانه وجود «دشمنان» منطقه‌ای و بین‌المللی هزینه‌های هنگفتی در توسعه برنامه اتمی، برنامه موشکی و ایجاد و کمک به گروه‌های بی‌شمار نیابتی کرده به طوری که این رویکرد باعث ایجاد مشکلات بزرگ اقتصادی و گسترش اعتراضات عمومی در ایران شده است.

از سویی علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ایران نیز در توییتی، دولت جو بایدن را به «تداوم سیاست فشار حداکثری ترامپ» علیه ایران متهم کرد و مدعی شد که آمریکا در این زمینه تنها «وعده‌های بی‌پشتوانه» ارائه داده است.

او در توییت خود مدعی شد که آمریکا دچار «توهماتی» است که بدون خروج از آن، مذاکرات وین به سرانجامی نخواهد رسید.

سخنان رهبر جمهوری اسلامی در حالی است که امروز دور هشتم مذاکرات اتمی وین پس از وقفه‌ای چند روزه از سر گرفته خواهد شد.

مقامات آمریکایی و دیگر طرف‌های حاضر در مذاکرات اتمی وین همواره به ایران درباره وقت‌کشی و پایان فرصت برای رسیدن به توافق هشدار داده و تاکید کردند که هفته‌های آینده برای احیای برجام سرنوشت‌ساز خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید