پاریس: مذاکرات هسته‌ای با ایران در وین وارد مرحله نهایی می‌شود

پیتر استانو، سخنگوی اتحادیه اروپا: مذاکرات درباره پرونده هسته‌ای ایران این هفته در پایتخت اتریش از سر گرفته خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که جامعه جهانی، چشم به راه بازگشت مذاکره‌کنندگان به وین برای احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام با ایران است، پاریس مجددا تاکید کرد که روند مذاکرات با بازگشت طرف‌های مذاکره‌کننده وارد مرحله نهایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، وزارت امور خارجه فرانسه، پنج‌شنبه 3 فوریه، در بیانیه‌ای اعلام کرد که مذاکرات هسته‌ای با ایران در وین با بازگشت طرف‌های مذاکره‌کننده از کشورهایشان «وارد مرحله نهایی» می‌شود.

وزارت خارجه فرانسه در توضیح مرحله کنونی افزود که روند مذاکرات وین به اتخاذ تصمیمات سیاسی نیاز داشت و به همین منظور، مذاکره کنندگان برای انجام رایزنی‌های فوری، اتخاذ تصمیم‌های سیاسی و کسب تکلیف از دولت‌های خود به پایتخت‌های کشورهای خود بازگشته بودند.

پیتر استانو، سخنگوی اتحادیه اروپا نیز پنج‌شنبه بدون اینکه روز خاصی را معین کند، اعلام کرد که مذاکرات درباره پرونده هسته‌ای ایران این هفته در پایتخت اتریش از سر گرفته خواهد شد.

شایان ذکر است که مذاکرات وین، هفته گذشته به حالت تعلیق درآمده تا مذاکره کنندگان در رجوع به پایتخت‌های خود و رایزنی با مقامات کشورهای متبوع خود از آنها کسب تکلیف کرده و تصمیم‌‌های سیاسی درباره مذاکرات اتخاذ شود.

روند هشتمین دور مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای سال 2015 میان ایران و قدرت‌های جهانی که به کندی پیش می‌رفت و کشورهای غربی در این میان ایران را به وقت‌کشی و زیاده‌خواهی متهم می‌کردند اکنون بدون نتیجه متوقف شده و در این مرحله دشوار و تعیین کننده در انتظار اتخاذ تصمیم‌های سخت سیاسی از سوی پایتخت‌ها است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size