عبدالله بن زاید در تماسی با امیرعبداللهیان حملات حوثی‌ها به امارات را محکوم کرد

وزیر خارجه امارات خواستار توقف تنش‌زایی‌های خطرناک در منطقه و پایبندی به راه‌حل سیاسی در یمن شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ عبدالله بن زاید آل‌نهیان، وزیر خارجه و همکاری‌های بین‌المللی دولت امارات متحده عربی حملات «تروریستی» شبه‌نظامیان حوثی علیه کشور امارات را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات «وام» عبدالله بن زاید، وزیر خارجه و همکاری‌های بین‌المللی دولت امارات 3 فوریه، در گفت‌وگوی تلفنی با همتای ایرانی خود، حسین امیرعبداللهیان بر ضرورت توقف تنش‌زایی خطرناک در منطقه و پایبندی به راه‌حل سیاسی در یمن با استناد به طرح ابتکار خلیجی، نتایج گفت‌وگوهای ملی یمن و قطعنامه 2216 شورای امنیت صادره در این خصوص، تاکید کرد.

وزارت دفاع امارات شامگاه چهارشنبه از رهگیری و سرنگونی 3 پهپادی که آسمان این کشور را نقض کرده بودند خبر داد. این وزارت‌خانه افزود که این پهپادها در فضایی دور از مناطق مسکونی رهگیری و سرنگون شدند.

وزارت دفاع امارات در 31 ژانویه سال جاری نیز اعلام کرد که سامانه پدافند هوایی این کشور یک موشک بالستیک که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی این کشور پرتاب شده بود را رهگیری و منهدم کرده است.

این‌ وزارتخانه همچنین توضیح داد که این حمله موشکی خسارت‌هایی به‌دنبال نداشته و ترکش‌های موشک بالستیک منهدم شده حوثی در فضایی خارج از مناطق مسکونی سقوط کرده است.

پدافند هوایی امارات در 24 ژانویه نیز دو موشک بالستیک حوثی را رهگیری و منهدم کرد که این حمله خسارت‌های جانی در پی نداشته و بقایای این دو موشک منهدم شده در مناطقی متفرقه در اطراف امارات ابوظبی سقوط کرد.

خبرگزاری «وام» همچنین در 17 ژانویه از کشته شدن 3 نفر شامل دو تبعه هندی و یک پاکستانی و زخمی شدن 6 نفر دیگر در اثر انفجار مخازن سوخت در ابوظبی در پی حمله پهپادی حوثی‌‌ها خبر داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید