«شورای ملی مقاومت»: سپاه قدس «یگان‌های دریایی نیابتی» ايجاد كرده است

«مزدوران از کشورهای عراق، یمن، لبنان، سوریه و برخی کشورهای آفریقایی به ایران آمده و پس از آموزش تروریسم دریایی به کشورهای خود باز می‌گردند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

«شورای ملی مقاومت» از گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی اعلام کرد که تهران برای حمله به دشمنان خود به‌ویژه در آب‌های اطراف یمن به تشکیل یگان دریایی و آموزش مزدوران خارجی در بندر زیباکنار استان گیلان اقدام کرده است.

این گروه، چهارشنبه 2 فوریه در گزارشی با عنوان «تشکیل یگان‌های دریایی نیابتی» گفته که واحد جدید بخشی از سپاه قدس بوده و وظیفه حمله به اهداف دریایی از جمله کشتی‌های تجاری، ربودن کشتی‌ها، حمله به بنادر و مین‌گذاری دریایی در منطقه را برعهده دارد.

بنا به این گزارش، مزدوران از کشورهای عراق، یمن، لبنان، سوریه و برخی کشورهای آفریقایی هستند که پس از آموزش تروریسم دریایی در «دانشگاه علوم و فنون دریایی» زیباکنار به کشورهای خود باز می‌گردند.

شورای ملی مقاومت تاکید کرده که این «مزدوران» پس از آموزش در قالب واحدهای دریایی کماندویی به تنگه باب المندب میان یمن و شاخ آفریقا، دریای عمان و دریای سرخ اعزام می‌شوند.

گزارش افزوده است، کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس به کاهش نفوذ ایران در کشورهای منطقه و کاهش قدرت گروه‌های نیابتی انجامید و تهران برای جبران این کاستی به تشکیل و تشدید فعالیت‌های تروریستی دریایی و تهدید کشتیرانی بین‌المللی اقدام کرد.

در گزارش شورای ملی مقاومت اشاره شده که سپاه قدس مراکز آموزشی دیگری در جزایر قشم و فارور در جنوب ایران دارد و بندر جاسک در خلیج از مهم‌ترین دروازه‌های ارسال سلاح به یمن است.

ایران همواره به انجام عملیات‌های خرابکارانه علیه کشتی‌های تجاری و تهدید کشتیرانی بین‌المللی به‌ویژه در خلیج، دریای عرب و دریای سرخ متهم شده است.

سونا شمسایی، نماینده شورای ملی مقاومت در آمریکا در رابطه با گزارش اخیر این شورا گفت: «بدون دستور مستقیم تهران هیچ موشکی شلیک نمی‌شود، هیچ شناوری مورد حمله قرار نمی‌گیرد و هیچ قایق تندرو حامل مواد منفجره یا مهاجمان انتحاری به سواحل منطقه حمله نمی‌کند.»

مقامات امنیتی اسرائیل هم چندی پیش تصریح کردند که تهران اقدام به تشکیل یگان‌های پهپادی کرده و در پایگاهی در کاشان به نیروهای نیابتی خود حملات پهپادی آموزش می‌دهد.

در همین رابطه پیر رازو، مدیر «موسسه مطالعات راهبردی مدیترانه» به خبرگزاری فرانسه گفته که از مهمترین اهداف سپاه قدس ایران آموزش جنگ‌های نامتقارن به نیروهای نیابتی بوده اما نکته جدید این است که این نیروها با هدف حملات دریایی آموزش می‌بینند.

همزمان ایالات متحده اعلام کرد که با هدف مقابله با افزایش تنش‌ها از سوی حوثی‌ها و حملات آنها به امارات متحده عربی، یک کشتی نظامی به منطقه اعزام خواهد کرد.

پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا هم تاکید کرده که واشینگتن جنگنده‌های پیشرفته به امارات ارسال و پدافند هوایی امارات را پشتیبانی و تقویت می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید