هشدار نماینده مجلس ایران درباره احتمال «شورش‌های بزرگ اجتماعی» در کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد نادری، عضو مجلس ایران با هشدار به احتمال «شورش‌های بزرگ اجتماعی» در کشور گفت، وقتی نگاهی به لایحه بودجه سال 1401 می‌اندازیم، می‌بینیم که ریل‌گذاری در برخی جاها درست نیست.

به گزارش وبگاه «نشان تجارت»، نادری یک‌شنبه 10 بهمن تاکید کرد: «هشدار می‌دهم این رویکردها اگر ادامه پیدا کند، به سمتی خواهیم رفت که سال 1401 شاهد شورش‌های عظیم اجتماعی باشیم.»

این عضو مجلس ایران در بیان مصادیق آن چه او «ریل‌گذاری نادرست» خواند، گفت: «مثلا در بحث بودجه آسیب‌های اجتماعی، درصد کمی به این حوزه اختصاص داده شده و یا در موضوع مهم و حساس ارز ترجیحی، دولت دچار اشتباه شده است.»

او همچنین افزود، ضرورت دارد تا دیر نشده، تجدیدنظر جدی در رویه‌ها شود.

نادری در شرایطی به لایحه بودجه 1401 انتقاد کرده که روزنامه‌های حکومتی ایران از افزایش درآمد دولت به خاطر فروش آزادانه نفت خبر می‌دهند. این در حالی است که مذاکرات اتمی وین کماکان در جریان بوده و هنوز اختلافات عمده‌ای میان طرف‌های مذاکره‌کننده وجود دارد.

در این میان روزنامه کیهان ضمن اشاره به افزایش میزان فروش نفت توسط دولت رئیسی نوشت: «ایران معطل برجام نمانده و قطار دیپلماسی کشورمان متوقف در وین نیست».

کیهان درباره افزایش صادرات نفت نوشت: «رشد مبادلات تجاری و افزایش فروش نفت طی چند ماه گذشته باعث شد تا تیم مذاکره‌کننده ایران در دور جدید مذاکرات دست برتر را در اختیار داشته و بر شروط و مطالبات اساسی ملت ایران پایداری کنند.»

به‌رغم این ادعاها، ایران در سال‌های اخیر شاهد افزایش فزاینده اعتراضات اجتماعی سراسری مانند اعتصاب معلمان، کارگران، کارمندان بخش‌های مختلف دولتی، اعتراضات زیست‌محیطی و نارضایتی‌های قومی بوده که ریشه عمده آنها وضعیت وخیم اقتصادی و رویکردهای سیاست داخلی و خارجی حاکمیت جمهوری اسلامی بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید