انتقاد از رابرت مالی به‌خاطر انعکاس پروپاگاندای ایران درباره حضور زنان در ورزشگاه

رابرت مالی در پیام توییتری از این که «زنان ایرانی اجازه یافته‌اند به ورزشگاه بروند» ابراز خرسندی کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی به پیام تبریک توییتری رابرت مالی نماینده ويژه آمریکا در امور ایران به‌خاطر صعود تیم ملی فوتبال این کشور به رقابت‌های جام جهانی در قطر، که در آن از حضور زنان در ورزشگاه ابراز خرسندی کرده، واکنش نشان داده‌اند.

رابرت مالی جمعه هشتم بهمن در صفحه توییتر خود نوشت، از این که «زنان ایرانی اجازه یافته‌اند به ورزشگاه بروند» خرسند است.

حکومت ایران پس از انقلاب 1357 شمسی زنان را از حضور در ورزشگاه و تماشای مسابقات ورزشی مردانه منع کرد. این ممنوعیت در سال‌های اخیر با اعتراضات زیادی از جانب زنان مواجه شده است.

همزمان با اعتراض زنان، فشار فدراسیون بین‌المللی فوتبال که تهدید به تعلیق فوتبال این کشور کرده، باعث شد دولت ایران از 10 هزار بلیط ارایه شده برای تماشای مسابقه اخیر میان ایران و عراق، دو هزار بلیت را به زنان اختصاص دهد.

منتقدان در شبکه‌های اجتماعی ابراز خرسندی رابرت مالی را انعکاس پروپاگاندای حکومت جمهوری اسلامی دانسته و اشاره کردند که گزینش و دست‌چین کردن تعداد اندکی از زنان برای حضور در ورزشگاه، در حالی که توسط نیروهای انتظامی احاطه شده بودند، نشانه تغییر سیاست‌های زن‌ستیز تهران محسوب نمی‌شود.

رابرت مالی که سرپرستی تیم دیپلماتیک آمریکا در مذاکرات وین را نیز به عهده دارد، بخاطر مواضع نرم در برابر حکومت ایران و چشم‌پوشی از موارد نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی از ابتدای تصدی مسئولیت در دولت جو بایدن، همواره مورد انتقاد قرار داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید