استقبال گسترده معلمان ایران از دومین روز اعتصاب سراسری فرهنگیان

سخنگوی کانون صنفی معلمان گفت که شنبه و یکشنبه دهم بهمن معلمان در حدود سیصد شهر، ناحیه و روستا تحصن کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد حبیبی سخنگوی کانون صنفی معلمان اعلام کرد با فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان، معلمان یک‌شنبه 10بهمن نیز مانند روز شنبه در مدارس سراسر کشور دست به تحصن زدند که بر اساس تصاویر دریافت شده، میزان استقبال از این تحصن در یکشنبه بسیار گسترده‌تر بوده است.

اعتراض معلمان عمدتا به اجرا نشدن لوایح رتبه‌بندی و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و نیز عدم پرداخت پاداش پایان خدمت در سال 1400 است.

معلمانی که در تحصن روز گذشته و امروز شرکت کردند علاوه بر خواسته‌های صنفی و حقوقی، دستگیری و حبس معلمان و فعالان را هم محکوم کرده‌ و آزادی همکاران در بند خود را خواستار شدند.

شعبان محمدی، معلم بازداشت‌ شده در مریوان
شعبان محمدی، معلم بازداشت‌ شده در مریوان

محمد حبیبی افزود: «طی این تحصن عده‌ای احضار شدند و دست کم یک نفر بازداشت شده است.»

سخنگوی کانون صنفی معلمان همچنین تایید کرد که فشارهای امنیتی برای لغو این تحصن‌ها بیشتر شده و افراد متعددی از نهادهای صنفی به پلیس امنیت یا اداره اطلاعات احضار شدند.

او گفت صبح روز یکشنبه «شعبان محمدی» عضو انجمن صنفی معلمان کردستان در پی یورش نیروهای امنیتی به خانه او در مریوان، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

اعتصاب سراسری معلمان در ایران
اعتصاب سراسری معلمان در ایران

براساس فراخوانی که شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان منتشر کرد، قرار است دوشنبه 11بهمن نیز تجمع های اعتراضی در مقابل اداره‌های آموزش و پرورش شهرها و اداره‌ کل‌ مراکز استان برگزار شود.

تجمع اعتراضی معلمان در تهران در مقابل وزارت آموزش و پرورش برنامه‌ریزی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size