نرگس محمدی به 8 سال زندان و 70 ضربه شلاق محکوم شد

محمدی در 17 مهر 99 پس از پنج و نیم سال حبس مداوم از زندان آزاد اما در آبان‌ماه گذشته برای بار سوم بازداشت و تاکنون در زندان بسر می‌برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نرگس محمدی، فعال مدنی پس از دو ماه از دستگیری مجدد او به 8 سال زندان و 70 ضربه شلاق محکوم شده است.

او دو ماه پیش در 25 آبان در جریان یورش نیروهای امنیتی به مراسم سوگواری بر سر مزار ابراهیم کتابدار، از کشته‌شدگان آبان 98، بازداشت شد.

تقی رحمانی، فعال سیاسی و همسر نرگس محمدی یک‌شنبه سوم بهمن در حساب کاربری توییتر خود نوشت، شنیده شده این فعال مدنی در یک دادگاه 5 دقیقه‌ای به دو سال «ممنوعیت از ارتباط مخابراتی» نیز محکوم شده است.

او با اشاره به مبهم خواندن این محرومیت تصریح کرد، «از آنجائیکه خانم محمدی با خانواده تماس نداشته، جزئیات این دادگاه و حکم جدید روشن نیست».

تقی رحمانی 7 دی‌ در توییت پیشین خود از ادامه بازداشت و بلاتکلیفی همسرش در سلول‌ انفرادی بند 209 زندان اوین خبر داد و به طرح اتهامات جدید از جمله «جاسوسی» علیه نرگس محمدی اشاره کرده بود.

نرگس محمدی در تابستان 1390 به دلیل فعالیت در «کانون مدافعان حقوق بشر» و با اتهاماتی چون اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام به 6 سال حبس تعزیری محکوم شد. او به‌دلیل ابتلا به بیماری اعصاب و روان و فلج عضلانی ناشی از دوران بازجویی پس از یک سال آزاد شد.

نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر مجددا در اردیبهشت سال 93 توسط سازمان اطلاعات جمهوری اسلامی با افزودن اتهاماتی چون همکاری با داعش بازداشت شد. او سپس به 16 سال زندان محکوم شد. راه‌اندازی کمپین «لگام» (لغو گام‌به‌گام اعدام) یکی دلایل اصلی محکومیت او عنوان شده بود.

محمدی در 17 مهر 99، پس از پنج و نیم سال حبس مداوم از زندان آزاد شد. اما در آبان‌ماه گذشته برای بار سوم بازداشت و تاکنون در زندان بسر می‌برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید