کشته‌ شدن دو شهروند عرب در حمله نیروهای امنیتی ایران به منطقه «گوریه» شوشتر

در تیراندازی مستقیم نیروهای امنیتی ایران به سوی مردم عرب معترض در منطقه «گوریه» شوشتر دو نفر کشته شدند.

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فعالان اهوازی، چهارشنبه، 19 ژانویه 2022 از کشته شدن دو شهروند عرب با نام‌های امین دلفی، 18 ساله و حمید (على) كعبى، 22 ساله در پی تیراندازی ماموران امنیتی ایران به سوی اهالی منطقه «گوریه» از توابع بخش شعیبیه شهرستان شوشتر خبر دادند.

منابع آگاه تاکید کردند که این دو جوان عرب هنگام مشارکت در مراسم تشییع جنازه یکی از ساکنان منطقه گوریه مورد اصابت گلوله‌های مستقیم نیروهای امنیتی ایران قرار گرفتند.

در این مراسم تشییع جنازه که به اعتراض علیه دولت تبدیل شده بود نیروهای امنیتی با حمله به سوی اهالی گوریه با آنها درگیر شده و به سوی آنها تیراندازی کردند.

اين منابع افزودند: «امین دلفی فرزند مجید بر اثر اصابت گلوله در جا کشته شد و علی کعبی فرزند عبید به شدت زخمی شد که پس از گذراندن 24 ساعت در بخش ICU ‌پنج‌شنبه، 20 ژانویه 2022، جان خود را از دست داد.

در پی کشته‌شدن اين دو شهروند در گوریه، شهروندان این منطقه در شامگاه پنج‌شنبه 20 ژانویه در خيابان‌ها تجمع کرده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

سالانه چندین حادثه مشابه در شهرستان شوشتر و دیگر شهرستان‌های اقلیم اهواز، در ایست‌های بازرسی، تجمعات اعتراضی و دیگر تجمعات مردمی رخ می‌دهد، حادثه‌هایی که در آن‌ها نیرو‌های امنیتی با شلیک تیر مستقیم جان شهروندان بی‌گناه را می‌ربایند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید