تجمع مال‌باختگان بازار بورس مقابل مجلس ایران با شعار «رئیسی دروغگو»

شاخص کل بورس تهران چهارشنبه با 55 هزار واحد کاهش نسبت به هفته قبل به عدد یک‌ میلیون و 279 هزار واحد رسید و افت شاخص کل در هفته جاری معادل 4.3 درصد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمعی از سهام‌داران و مال‌باختگان بازار بورس پنج‌شنبه 30 دی‌، مقابل ساختمان مجلس ایران تجمع کردند و با شعارهایی چون «این همه بی‌عدالتی، هرگز ندیده ملتی» و «وعده‌های سه روزه، پول ملت می‌سوزه» به شرایط بازار بورس واکنش نشان دادند.

معترضان در این تجمع، دولت، مجلس و شخص ابراهیم رئیسی را «دروغگو» خطاب کرده و وعده‌های آنان را شعارهای انتخاباتی توصیف کردند.

Advertisement

در ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی، معترضان علیه محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ایران نیز شعار دادند و در پلاکاردی خطاب به او نوشتند که «آقای پورابراهیمی ما بازی را می‌فهمیم.»

به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان روز چهارشنبه با 55 هزار واحد کاهش نسبت به هفته قبل به عدد یک‌ میلیون و 279 هزار واحد رسید و افت شاخص کل در هفته جاری معادل 4.3 درصد بود.

معترضان همچنین با سر دادن شعارهایی خواستار استعفای احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و امور دارایی شدند.

روز گذشته نیز میان سهامداران و مدیران بورس در مجمع فوق‌العاده بانک «دی» درگیری ایجاد شد.

روزنامه «دنیای اقتصاد» هم نوشت که از مرداد ماه سال گذشته تاکنون که شاخص کل بورس 35 درصد افت داشته، حدود 100 هزار میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شده است.

پیشتر امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ایران در پنجم خرداد گذشته درباره بازار سهام در نشستی مطبوعاتی گفته بود: «معضل بورس قابل حل است، سه‌‌‌روزه می‌شود مشکل حاد بازار سرمایه را حل کرد و به یک دستور حکومتی از رئیس‌‌‌ جمهور نیاز دارد.»

قاضی‌‌‌زاده‌‌‌هاشمی که در آن زمان نایب‌‌‌رئیس مجلس ایران بود، بیان کرده بود که در صورت رسیدن به پاستور مشکل بورس حل شود. او هر چند رئیس دولت نشد اما حالا رئیس بنیاد شهید و معاون رئیس‌جمهوری ایران است.

پیش از این کمیسیون اقتصادی مجلس ایران با انتشار گزارشی اذعان کرده بود که مردم ایران به علت افت شاخص بورس طی ماه‌های اخیر، 70 میلیارد دلار زیان کرده‌اند.

«ایسپا»، مرکز افکارسنجی ایران هم در گزارشی عنوان کرده بود، سهامداران بورس این کشور در سال گذشته بیش از 77 درصد ضرر کرده‌اند.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و دیگر مقامات عالی ایران بارها مردم را به سرمایه‌گذاری در بورس تشویق کرده و مدعی شدند بورس ایران از امن‌ترین و مطمئن‌ترین مکان‌ها برای جذب سرمایه‌های خرد و متوسط است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید