ایران: مشمولان خارج از کشور با 15 هزار یورو سربازی خود را بخرند

مسئولان ایرانی در تلاش هستند تا مشمولان نظام وظیفه عمومی این کشور را به انجام یا خرید خدمت سربازی ترغیب کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حکومت ایران که در نتیجه ناکارآمدی خود باعث نارضایتی‌های عمومی در این کشور شده اکنون با راه انداختن کارزار فرهنگی در جامعه تلاش می‌کند ضمن کسب اعتماد مردم، ارزش و اعتبار از بین رفته خدمت سربازی را بازگردانده و مشمولان خدمت نظام وظیفه عمومی را به خرید یا انجام آن تشویق و ترغیب کند.

در همین راستا محمدرضا میرتاج الدینی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، از امکان خرید سربازی برای مشمولان خارج از کشور خبر داد.

میرتاج‌الدینی پنج‌شنبه 30 دی بر اساس مصوبه جدید اعلام کرد: «افرادی که از پیش از زمان مشمولیت‌شان، از کشور خارج شده‌اند و چند سال است که از زمان مشمول بودنشان برای خدمت سربازی می‌گذرد، می‌توانند خدمت سربازی خود را با قیمت 15هزار یورو بخرند تا برای تردد به کشور با مشکل مواجه نشوند.»

به گفته میرتاج الدینی، درآمد حاصل از این مصوبه برای حمایت از سربازان در مناطق مرزی و محروم صرف خواهد شد.

به‌نظر می‌رسد که حکومت ایران از این طریق می‌خواهد ضمن تحت فشار قرار دادن مشمولان خدمت وظیفه در خارج از کشور و ترغیب آنها به خرید خدمت سربازی برای هزینه‌های مالی نظام، منبع درآمد ارزی ایجاد کند.

در حالی که فرزندان مشمول اغلب مسئولان ایرانی همه در خارج از کشور اقامت داشته و به سربازی نمی‌روند، گسترش نارضایتی و عدم اعتماد عمومی به مسئولان نظام که اخیر محسن هاشمی رفسنجانی از آن سخن به میان آورده بود نیز باعث کم‌رنگ شدن ارزش‌هایی از جمله به سربازی رفتن در میان جوانان ایرانی شده است.

در همین رستا معاونت فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی ایران و اداره مشارکت عمومی برای چاره‌جویی در این زمینه به همه دستگاه‌های این کشور ابلاغ کرده تا ضمن فرهنگ‌سازی و راه‌اندازی کارزار عمومی برای تبیین اهمیت خدمت سربازی در جامعه و ترغیب و تشویق مشمولان به انجام یا خرید خدمت وظیفه تدابیر لازم را در جهت مقابله با آن‌چه «عملیات روانی و تهدیدات نرم دشمن علیه خدمت سربازی در فضای مجازی» خوانده است، اتخاذ کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید