فریده مرادخانی فعال مدنی در تهران بازداشت شد

مرادخانی خواهرزاده علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی است اما به‌دلیل مواضع و اظهارات انتقادآمیزش چندین بار از سوی نهادهای امنیتی فراخوانده و بازداشت شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فریده مرادخانی، فعال مدنی در مسیر بازگشت به منزل توسط ماموران وزارت اطلاعات در تهران بازداشت شد.

خبرگزاری «هرانا» گزارش داد که ماموران در زمان بازداشت اقدام به بازرسی منزل این شهروند کردند و شماری از لوازم شخصی وی را ضبط کرده و با خود برده‌اند.

فریده مرادخانی روز جمعه طی تماس با خانواده از انتقال به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند 209 زندان اوین خبر داده است.

علت بازداشت وی هنوز مشخص نشده است. با این حال مرادخانی اخیرا در یک برنامه زوم شعری را به فرح پهلوی ملکه سابق ایران تقدیم کرده بود.

این فعال مدنی پیشتر نیز به‌دلیل کمک به خانواده قربانیان اعتراضات ضد نظام و برخی اظهارات انتقادآمیز از شرایط کشور چندین بار توسط نهادهای امنیتی فراخوانده و بازداشت شده بود.

شیخ علی تهرانی

فریده مرادخانی خواهرزاده علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و فرزند شیخ علی تهرانی (مرادخانی) از روحانیان مشهور و مخالف رژیم است. شیخ علی تهرانی که از مجتهدان و مدرسان عالی‌رتبه حوزوی بود پیش از انقلاب به مبارزه علیه رژیم پرداخت و در اوایل انقلاب به عنوان قاضی شرع در مشهد با روح‌الله خمینی همکاری کرد.

تهرانی پس از مدت کوتاهی از خمینی فاصله گرفت و به عراق رفت. او در رادیو بغداد به افشاگری علیه خمینی و انقلاب اسلامی پرداخت. وی در سال 1374 با خشم صدام حسین، رئیس جمهوری پیشین عراق روبرو شد و به ایران بازگشت و پس از زندان، در حصر خانگی به سر می‌برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید